Федір Возіанов презентував колекцію «Заручині за часом»
Спідниці, які вловлюють час
Федір Возіанов став єдиним учасником Bouquet Kyiv Stage, який продемонстрував дизайн одягу на фестивалі високого мистецтва в цьому році. Показ-містерія його нової колекції «Заручині за часом» пролунав фінальним акордом масштабної арт-події в заповіднику «Софія Київська». Після перформансу редакція Blur завітала в студію Vozianov, щоб розглянути творіння українського дизайнера ближче. Тут для нас знову наповнили спідницю «часом» і дали послухати, як звучить хвилина.
Колекція складається з двох частин. Одна — дуже приземлена. Оскільки все це відбувалося в «Софії Київській», я подумав, що правильно було б зробити мерч для неї.
Бренд розробив кілька варіантів графічного дизайну і нанес їх на бомбер, джемпер, гольф та інші предмети повсякденного гардероба.
Друга частина колекції — більш художня та навіть метафізична — якраз відбила роздуми дизайнера про можливість вловити час, оскільки в цьому році київський фестиваль пройшов в рамках теми «Ми. Між минулим і майбутнім».
«Насправді, все, що відбувалося, було експериментом: чи можна якось візуалізувати час? Ми виходили з того, що якщо вважати годинник не фіксатором часу, а його виробником, тоді чим швидше буде рухатися стрілка, тим більше буде вироблятися часу. Якщо ми змусимо обертатися шалено лопаті вентилятора, часу буде надмірно багато. І тоді вийде цей вітер часу, який ми, можливо, зможемо зловити в "часовловлювачі".
Федір Возіанов
Такими ловцями вітру часу стали надлегкі #AirDress, довжина яких становить близько чотирьох метрів. Федір Возіанов вперше придумав спідницю-парашут ще 10 років тому і вже не раз використовував цю концепцію на своїх показах. Але, створюючи нову колекцію, він вирішив зайти далі — показати, що повітря може бути не тільки співавтором дизайну, але й алюзією на час.
Образи учасників перформансу доповнили маски зі стрілками годинника та кольє «хранитель часу» — аксесуар, наповнений трьома грамами кварцового піску з «Софії Київської», який не можна побачити, але можна почути. Саме стільки піску пересипається за одну хвилину в пісковому годиннику.
Кольори колекції співзвучні оздобленню Софійського собору: зістарені золото і срібло, зелений, чорний, небесний блакитний, а ще — спалах червоного.
Після показу-містерії колекція «Заручині за часом» повернулася в студію Vozianov і вже в середині вересня відправиться наповняться часом на Львівському тижні моди, що пройде з 16 по 19 вересня.
Фото з показу: Alina Harmash, Vitaliy Mariash.

Українські fashion-проєкти об'єдналися в міжнародній колаборації з фотографом із Дубая

Інтерв’ю з першим українским fashion-фотографом, який переміг в британському конкурсі Vogue Talents

Made on
Tilda