Тиждень австрійського кіно повертається в Україну
У Києві побачать найбільш яскраві та резонансні австрійські стрічки останніх років
З 30 березня по 5 квітня в київському кінотеатрі «Жовтень» відбудеться 11-й Тиждень австрійського кіно. У 2022 році кіноогляд не відбувся через російське вторгнення в Україну, однак цьогоріч організатори прийняли рішення відновити фестиваль, висловлюючи підтримку українського народу та повагу до нашої незламності.

Фестиваль проводять Австрійський культурний форум у Києві та Австрійське бюро кооперації у Львові спільно з кінокомпанією «Артхаус Трафік» за підтримки генерального партнера Amic Energy.
«Українці — це борці за свободу, які вражають весь світ сміливістю та працьовитістю. Республіка Австрія та її народ підтримують прагнення України захищати європейські цінності у цій несправедливій війні, яку розв'язала Росія. Ми солідарні з Україною та рішуче стоїмо пліч-о-пліч з нею. Так само австрійська культура має підтримати волю українців до нормального життя попри ці складні часи. Ми сподіваємося, що відновлення Тижня австрійського кіно в Києві стане гідним символом підтримки української незламності», — доктор Арад Бенкьо, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні.
11-й Тиждень австрійського кіно
Фестивальний постер натхненний фільмом «Ріміні», який увійде в програму кіноогляду. Це нова стрічка австрійця Ульріха Зайдля — одного з найбільш авторитетних режисерів європейського авторського кіно, автора фільмів «Імпорт-

Експорт», «Сафарі», а також трилогії «Рай». Картина отримала свою назву від курортного містечка Ріміні, де мешкає головний герой — колись відомий співак, який тепер підробляє в готелі, розважаючи туристів та нечисленних фанаток. Раптом його сірі будні перериваються появою дорослої доньки, яку він колись покинув. Світова прем'єра картини відбулася на торішньому Берлінале, а на фестивалі Diagonale «Ріміні» відзначили Призами за Найкращі ігровий фільм та костюми.
Програма Тижня австрійського кіно
  • «Ризики й побічні ефекти», Міхаель Крайсль, комедія
  • «Ріміні», Ульріх Зайдль, комедія/драма
  • «Альма й Оскар», Дітер Бернер, біографічна драма
  • «Не на своєму місці», Ніколаус Ґейргальтер, документальний
  • «Францові історії», Йоганнес Шмід, комедія
Після завершення фестивалю активісти та керівники кіноклубів зможуть організувати покази у своєму місті в межах проєкту «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа». Для цього потрібно подати заявку на сайті.
Made on
Tilda