Українські меблі, світло та декор вперше з'являться на виставці Decorex у Лондоні
«Між мистецтвом і природою» — під цим гаслом дев'ять дизайнерських марок візьмуть участь в одній з найяскравіших виставок Великої Британії
8-11 жовтня відвідувачі Decorex 2023 побачать українську кераміку, килими ручної роботи, елегантні предмети з каменю й дерева, скульпутрне освітлення та меблі з потужною філософією екологічного дизайну.

«У складні для історії людства періоди, митці завжи усвідомлювали важливість збереження національної ідентичності через відродження традиційних мистецтв та ремесел. Як і за часів Вільяма Морріса в Англії, українські дизайнери сьогодення об'єднуються в колективи, повертаються до традицій, до природних форм та кольорів, до бажання створювати корисні та водночас красиві речі. Такий підхід надає домівкам не тільки естетичну привабливість, але й вибудовує гармонійний осередок, який віддзеркалює культурні цінності та духовність українського народу», — коментують організатори виставки.
Спираючись на історію та досвід українського декоративного мистецтва, сучасні можливості цифрового світу та новітні технології виробництва, українські дизайнерські бренди створюють оптимістичний та трохи казковий світ, демонструють свою стійкість, доброту, силу та вміння відроджувати життя в складні часи.
Засновниця творчого об'єднання Ukrainian Product Design Оксана Твердохлібова разом із українською сценографкою Анною Гойман поєднали сучасні об'єкти дизайну в експозицію «Between art and nature», яка вперше представлятиме Україну на виставці Decorex.

Свої вироби продемонструють: GORN Ceramics, DIZA Collective, Yalanzhi Objects, lIab.design, Panoptikum Collections, ZV`YAZANI, YourFoRest, TASHA ORO і The O.
GORN Ceramics
Творче об'єднання майстрів та майстерень кераміки покаже серію керамічних панелей і ваз.

Основний напрямок GORN Ceramics — виготовлення елементів декору, дизайну та арт-об'єктів з глини. «Для мене глина — це матеріал, який примушує бути живим. Я завжди відчуваю моє співавторство з матеріалом, це спільний процес творення», — каже головний майстер і митець Юрій Мирко.
DIZA Collective
Українське виробництво сучасних меблів з потужною філософією екологічного дизайну.

Концепція сталого виробництва DIZA полягає в створенні якісних об'єктів з довговічних та сертифікованих матеріалів. Принцип Circle Recycling застосовується при виготовленні всієї продукції Diza: кожен виріб можна легко оновити, відремонтувати, ефективно транспортувати чи, за необхідності, просто зберігати.

DIZA Collective представлять стілець та крісло CUT, дизайнера Дениса Соколова, який також виступив арт-директором першого українського павільйону на Лондонській Бієнале Дизайну 2023, та диван G-Spot відомого дизайнера Євгена Литвиненка.
Yalanzhi Objects
Скульптурне освітлення для сміливих інтер'єрів.

Бренд прагне вираження поваги до нашої планети, тому кожна одиниця виготовлена вручну з натуральної вторинної сировини. Такий принцип виробництва підтримує еко-напрямок сучасного дизайну та переосмислює цінність автентичного українського ремесла.

Yalanzhi Objects представить серію світильників Peony та підвісну лампу Grona 9. Peony — багатошарові, шорсткі, справжні, вони можуть бути різного діаметру, та пофарбовані в кольори з приголомшливої палітри англійських фарб Little Greene.

Grona 9 — дев'ять в назві світильника позначає кількість підвісних елементів. А ще дорівнює кількості учасників у виставці, підсилюючи важливість колективної творчості.
lIab.design
Бренд відомий своїми екологічними та елегантними дизайнерськими виробами, виготовленими з високоякісного каменю.

Саме матеріал є відмінністю марки. Матеріал, з власною історією, якому тисячі років, видобутий розумом і працею рук, перетворюється на новий витвір творчої думки.

На Decorex llab.design представить кавові столики VIYALO, барну шафу Edge з однойменної колекції та обідній стіл Duality.
PANOPTIKUM COLLECTIONS
Українська студія та виробнича майстерня заснована Андрієм Руденко та Борисом Пилипенко, які понад 10 років розділяють пристрасть до ремісництва, традиційних та нових матеріалів.

PANOPTIKUM COLLECTIONS — це креативне середовище, де дизайнери та креатори досліджують взаємодію несумісних предметів та формують нову спільну гармонію.

На виставці студія представить шафу Bubbles від дизайнера Андрія Руденка та кавовий столик Mushrooms в кольорах осінніх карпатських гір, в якому використана технологічна know how обробка древесних грибів.
ZV`YAZANI
Це дизайнерська студія та виробничі майстерні, які створюють килими ручної роботи, поєднуючи давню історію українського килимарства та сучасне мистецтво.

Матеріал килимів – 100% овеча шерсть, що відповідає міжнародним екологічним стандартам. Бренд пропонує як готові вироби зі своїх колекцій, так і можливість bespoke.

Килим Червень, представлений на Decorex, створений за мотивами традиційного узору «Родинне дерево» з додаванням елементів у вигляді рослин, птахів та тварин, які підкреслюють теплий та родючий літній місяць.
YourFoRest
Український бренд дерев'яних панелей, який створює колекції спільно з українськими та європейськими дизайнерами. Кожна модель — це персональна історія, ретельно продуманий дизайн, досконала обробка деревини і зручний монтаж.

Частиною експозиції "Between art and nature" стануть стінові панелі Oblique, Italy Classic, Pontelli та комод Pontelli.

Проста і одночасно виразна ідея, екологічність, можливість кастомізації за рахунок кольору і розташування модулів — головні переваги дерев'яних панелей YourFoRest. Однойменний дерев'яний комод запозичив геометрію фасаду у стінової панелі та був створений як її тандем.
TASHA ORO
Відома українська художниця та дизайнерка, яка підтримує сучасний рух повторного використання, повністю змінює форму та емоційне відношення до старих речей, поглиблює сенси.

ORO каже: «Мій творчий метод — upcycling. Я переконана: в нашому перенасиченому світі вторинна переробка є найбільш етичним та потенційним способом творення. В своїй роботі я використовую фрагменти побутових приладів, вінтажну кераміку, відходи меблевого виробництва, тощо. Матеріал повсюди, ним переповнені наші міста!»

В експозицію на Decorex інтегровані панно з серії KAHLY, в яких використаний класичний композиційний принцип «дерева» та функціональні скульптури SUPREMATIC OBJECTS.


The O / Wallpapers with histories
Бренд дизайнерських шпалер, що народився з графічних малюнків і фотографій дизайнера Литвиненка Євгенія.

The O представить колекцію, створену в колаборації з виданням Elle Decor/Ukraine. В дизайні цієї колекції відображені знакові архітектурні об'єкти Києва: фрески Києво-Печерської лаври або ліпний орнамент Будинку Актора та геометрична плитка Будинку Художника.
Експозиція Between Art and Nature організована британською компанією Ukrainian Product Design за підтримки наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Конкурентоспроможна економіка України».

Від блискучих фактур до натхнення азіатським стилем

Made on
Tilda