Від дизайнерських меблів до архітектурної VR-прогулянки: у Цюриху проходить українська виставка Crossroads of Time
З 12 по 19 вересня українські митці демонструють свої проєкти у Thomas Kurer Galerie в межах Kyiv Design Week. Міжнародні відвідувачі виставки Crossroads of Time можуть побачити традиційні ремесла та цифрові продукти, промисловий, графічний і колекційний дизайн, витвори мистецтва, палітру кольорів та концептуальну моду.
Kyiv Poster
Креативники зробили постери з написом «Київ», у яких відобразили своє уявлення про місто: спогади, роздуми про минуле, сьогодення та майбутнє. Скрізь, де в плакаті використовуються шрифти, в описі вказуються їхні творці — українські шрифтові дизайнери.

Учасники: Юрко Гуцуляк, Марі Кінович, Микола Коваленко, Олександра Корчевська-Цехош, Артем Гусєв, Даша Степічева, Антон Фірсик, Кейт Якушек, Олег Федунчак, Ольга Протасова, Вікторія та Віталіна Лопухіни, OdesaCityLetters.

Кураторка: Ольга Протасова.
VR-прогулянка Києвом. Архітектура бруталізму
Проєкт Save Kyiv Modernism об'єднався з компанією Aspichi, що розробляє революційні методи обміну досвідом на основі поєднання 360-градусного відео, комп'ютерної графіки та VR технологій, щоб запросити на віртуальну екскурсію українською столицею.

«У бурхливі перехідні часи важливо цінувати культурну спадщину, яку необхідно зберегти. Сучасна історія твориться саме в цей момент. Модерністську архітектуру вже не вважають пережитком радянської доби. Вона переходить на новий рівень, що відображає інноваційні методи роботи, амбітні технологічні процеси та складні інженерні рішення свого часу. Наша мета — зберегти та передати цю епоху для наступних поколінь з усією її автентичністю та інноваційними рішеннями», — зазначають у Save Kyiv Modernism.
Ukrainian Fashion Education Group
Команда найбільшої fashion-школи в Україні вирушила у Цюрих із срією робіт Roots of the Future.

Дизайнери презентували phygital показ Through the Worlds, який демонструє розквіт українських народних традицій у вимушених подорожах Землею і захоплюючих мандрівках Метавсесвітом. А також гості галереї можуть побачити дві експозиції — біодизайн-виставку Symbiocene з вирощеними fashion-об'єктами, які 100% розкладаються в ґрунті, та проєкт Tree of Life, в якому сполучається натхнення стрітстайлом і переосмислення українського строю.
SOLOMIA
Решетилівська крафт-студія створила гобелен «МетаПростір», надихнувшись цифровим шоу студентів Ukrainian Fashion Education Group. Роботу було спеціально замовлено для Kyiv Design Week у рамках Zurich Design Weeks.

Джерелом майстерності та натхнення авторів став народний промисел ткацтва та вишивання, який історично був візитною карткою українського міста Решетилівка. Збережені та відтворені техніки ручного плетіння дозволяють створювати та поєднувати різноманітні мотиви: геометричні візерунки, орнаменти та складні роботи, такі як портрети та пейзажі.
S.Lab + Natura Ceramica
Ваза та чаша, що ростуть, як гриби. Ця колекція декору була виготовлена з біоматеріалу, створеного у київській лабораторії S.Lab біологами Євгеном Томіліним та Юлією Бялецькою з міцелію та стебел конопель.

Перші експерименти, проведені у співпраці з дизайнеркою та еко-активісткою Йовою Ягер, були представлені на Paris Design Week у 2021 році. Пізніше кураторка та власниця галереї Сана Моро запустила нову декоративну колекцію déco mycø.

Біонічні форми цих предметів створює з кераміки українська керамічна студія Natura Ceramica.
DONNA
Студія DONNA презентує на виставці серію KONYKY — пуфи, які можуть вирішити проблему розміщення великої кількості гостей і стати знахідкою для приміщень, що потребують регулярної перестановки: вітальні, дитячої, офісу тощо.

Експериментуючи з об'ємами, формами, лініями, фактурами та технологіями, меблі DONNA відображають захоплення команди сучасним дизайном — його простотою, автентичністю, первозданністю, традиціями та самою природою.
TheO Wallpapers
Компнанія створила палітру інтер'єрних фарб у кольорах і відтінках Києва.

«Сонячне світло і час дали свої корективи: старі фарбовані двері на Подолі або ліпнина на будинках Рейтарської, чи пофарбована цегла на вулиці Івана Франка, колір ліпнини на Антоновича, білі рельєфи Софії Києвської або керамічна плитка на панельних будинках. Всі ці кольори мають свою естетику та гармонійно поєднуються з усім навколишнім середовищем…», — коментують у TheO Wallpapers.
Катерина та Валерій Кузнецови
Дизайнери демонструють колекцію функціонального мистецтва «Мандрівники».

На рахунку митців — дві нагороди Red Dot, 108 виставок і понад 250 архітектурних та інтер'єрних проєктів. Серед персональних виставок Катерини та Валерія: «Завтра домалюю», «У ніг правди», «Полетіли», а також «WOW Ukraine», яка стала однією з найбільш знакових і відвідуваних виставок у 2019-2020 роках.
ZAVOD
Український виробник годинників презентує дві знакові моделі.

RIDER1991 — колаборація з українськими дизайнерами Назаром Мальцем та Романом Гев'юком. Цей годинник натхненний філософією та стилем мотокультури café racer, а також мотопробігом авторів Україною у 2014 році під час Революції Гідності. RIDER1991 — це ідея вільного руху, втілена у металі.

REAL TIME розроблений українським дизайнером Олексієм Іскосом для ZAVOD. Це данина поваги аналоговому світу в цифровому часі. Він розпочався під час пандемії ковіду та стартував 22 червня 2023 року під час війни в Україні. REAL TIME — це відчуття реального часу, цінність кожної миті та загадування бажань під падаючими зірками.
Діана Біліченко
Мисткиня показує серію орнаментальних відбитків плитки з коренів пшениці — «Київ. Кореневище».

«Пам'ятаю, як одного разу я відкрила для себе Сергія Миронова, відомого київського екскурсовода та містознавця, археолога та історика. Він збирав стару плитку, яку Сергій зазвичай знаходив у закинутих історичних будівлях Києва. Він хотів зберегти ту частину міста, що зникає, і відновити її красу для майбутніх поколінь.

Війна забрала життя Сергія в листопаді 2022 року в одній із найнебезпечніших зон прифронтової війни — Бахмуті (Донецька область)», — розповідає Діана. Так почалася історія, яка спонукала авторку створити цю інсталяцію.
OdesaCityLetters
Проєкт про історію Одеси, про яку розповідають різноманітні міські написи, білборди, вулична навігація, оголошення, плакати тощо. Через ці написи можна зрозуміти візуальну комунікацію міста та розвиток культурної спадщини Одеси.

Понад тисяча проілюстрованих симпатичних об'єктів типографіки допомагають нам уявити, як могло б виглядати місто, якби його лише звільнили від усього строкатого. Звичайно, проєкт про красу, але з війною в Україні він набув іншого значення — візуального коду стійкості.
Кураторка проєкту Crossroads of Time — Анастасія Білецька.
Виставка працює:
щодня з 14:00 до 19:00
у суботу та неділю з 12:00 до 19:00
Made on
Tilda