Дизайнери створюють аксесуари, які захищають від систем розпізнавання облич
«Чорне дзеркало» вже тут
За мешканцями Лондона, Гонконга та інших мегаполісів світу стежать камери з функцією розпізнавання облич. Системи допомагають виявити втікачів від правосуддя серед натовпу, але крім правоохоронних органів їх використовують Apple, Facebook, Amazon та інші компанії, щоб аналізувати дані та допомагати своїм клієнтам. Програмне забезпечення Amazon Rekognition зчитує стать, діапазон віку, риси обличчя та емоції — від страху та гніву до розгубленості та щастя.

У новому десятилітті використання систем розпізнавання облич виходить далеко за межі аутентифікації на мобільних пристроях, і, звичайно, це змушує зіставляти реальність із антиутопічними творами. Дизайнери борються зі вторгненням в особисте життя за допомогою футуристичних аксесуарів, які не дозволяють технології спрацювати.
Польська художниця Ева Новак, яка заснувала студію промислового дизайну NOMA, в минулому році представила прикрасу з латуні, яке вдягається як окуляри та захищає від цифрового стеження. Форма аксесуара робить обличчя невпізнанним для алгоритмів. Проект Incognito тестувався на технології DeepFace (її застосовує Facebook для розпізнання облич користувачів на фото), і вже перший дизайн прикраси зумів обвести соцмережу завдяки грі світла та тіні, яка викривляє риси обличчя. Але технології розвиваються настільк стрімко, що незабаром маска NOMA виявилася вже не такою ефективною.
Удосконалити методи захисту від стеження вирішила дизайнерка з Брукліна Сара Саллі. Нещодавно вона представила колекцію Orwell, присвячену роману-антиутопії Джорджа Оруелла «1984». У лінійку ввійшли пристосування для обличчя, грудей і ступні, які не тільки захищають від систем розпізнавання облич, а й не дають зчитувати серцевий ритм і відстежувати пройдену дистанцію.

Як пише Dezeen, експерименти з аксесуарами Orwell показали, що захист для обличчя знизив «ступінь достовірності» програмного забезпечення Amazon Rekognition від 0 до 92%. І це гарний результат, тому що відповідно до законодавства США в суді не можуть використовуватися докази зі ступенем достовірності менше 99%.
Нагрудна пластина захищає від технології зчитування серцебиття — не пропускає лазери для визначення серцевого ритму з поверхні шкіри. За словами дизайнерки, це новітня розробка Міністерства оборони.
Аксесуар для взуття порушує симетрію ніг, піднімаючи ступню, та допомагає обійти систему розпізнавання ходи, яка, за словами Саллі, забезпечує 80% точність ідентифікації особистості.
У період карантину дизайнерка змогла створити тільки цифрові прототипи виробів, використовуючи 3D-сканер і програми 3D-моделювання. Але, можливо, незабаром такі аксесуари стануть необхідними для всіх, хто хоче залишатися інкогніто.

Бренд опублікував прототипи трьох інноваційних продуктів

Студенти-дизайнери створили віртуальне модне шоу

Більшість елементів кожної пари можна регулювати та змінювати

Made on
Tilda