У межах Ukrainian Fashion Week SS20 представили виставку «Fashion Revolution: Майбутнє текстилю»
Шведська індустрія моди перебуває на тій стадії розвитку, для якої перехід до екологічних і циклічних бізнес-моделей став настільки ж природним, як і необхідним. Це захоплюючий час, коли дослідження, інновації та міждисциплінарна співпраця прокладають індустрії моди шлях, що може стати прикладом для всього світу
Про це йдеться у презентації проекту, який демонструє рішення, сприяючі розвитку більш стійкої системи виробництва. Наразі шведська fashion-індустрія та текстильна промисловість поставили перед собою такі задачі:
1
Перехід до циклічної економіки
У коло циклічної бізнес-моделі входять: матеріали, обробка, дизайн, виробництво, логістика, продаж, використання, повторне використання та переробка
2

Інформування клієнтів брендів щодо сталого споживання
У Швеції закликають довше використовувати свій одяг, звертати увагу на екомаркування, купляти вживані речі, не їздити в магазин автомобілем та віддавати старий одяг на переробку
3
Подовження терміну використання речей
Якби одягом користувалися утричі довше, його вплив на довкілля скоротився б на 65%. А використання вживаного одягу зменшує негативний кліматичний вплив аж на 70%!
4
Просування понять прозорості та співпраці
Шведський гігант мас-маркету H&M став партнером групи Global Fashion Agenda, яка створює єдину програму подолання основних екологічних, соціальних та етичних викликів. H&M є одним із засновників «Коаліції за екологічний одяг», що розробила Higg Index — цілісний інструмент самооцінки, який допомагає визначати екологічний та соціальний впливи на всіх етапах виробництва продукту.
5
Зниження витрат енергії під час виробництва, транспортування та споживання речей
Велика кількість енергії витрачається не тільки під час виробництва одягу, але й при його купівлі та використанні (поїздки до магазину, прання, сушіння та прасування)
6
Використання лише органічної та сертифікованої бавовни
Для виробництва бавовни використовується велика кількість хімікатів та води — на її обробку йде 11% усіх сільськогосподарських пестицидів, які поширюються на величезну відстань — далеко за межі країни. 50 років тому для поливання бавовни почали використовувати води з Аральского моря. За деякими даними, сьогодні озеро зменшилося у десять разів. Наразі шведські бренди (Lindex, Uniforms for the Dedicated, Mini Rodini, Boob) переходять на сертифіковану бавовну відповідно до екологічних та соціальних вимог на зразок Global Organic Textile Standart.
7

Використання целюлозних волокон і тканин із переробленої біосировини
Швеція намагається поширювати вироблення тканини з місцевої сировини. Проект Establish locally grown textiles in Sweden досліджує способи покращення екологічності та природоорієнтованості текстильного виробництва шляхом використання целюлозних волокон і тканини з переробленої біосировини.
8
Зміна способу фарбування тканини
Для виготовлення 1 кг тканини витрачається 2-4 кг хімікатів та 10-30 тисяч літрів води. Шведська технологія фарбування SpinDye дозволяє використовувати на 75% менше води й на 90% менше хімікатів, до того ж скорочувати споживання енергії та викиди вуглекислого газу.


Виставку, організовану за підтримки Посольства Швеції в Україні та Ukrainian Fashion Week, відкрила Малін Віола Веннберґ — Sustainable Fashion Advocate at heart, яка працює менеджеркою з комунікації у Mistra Future Fashion у Стокгольмі (міждисциплінарна дослідницька програма, спрямована на системні зміни в модній індустрії та суспільстві). Проект «Fashion Revolution: The future of textiles» розробив Шведський інститут разом із дослідниками та модними експертами.


Made on
Tilda