Інститут костюма Метрополітен-музею оголосив тему наступної виставки та балу Met Gala
«Карл Лагерфельд: лінія краси»
У час глобальної невизначеності ми дивимося в майбутнє з оптимізмом та сподіваємося побачити грандіозну подію світу моди в 2023 році. Цього разу fashion-спільнота вшанує творчу спадщину легендарного дизайнера Карла Лагерфельда, який присвятив моді більше 60 років свого життя та покинув світ у 2019-му.
Наступний бал Met Gala відбудеться 1 травня за підтримки Chanel і Fendi та відкриє виставку в Метрополітен-музеї з культовим вбранням Лагерфельда для Chanel, Balmain, Fendi, Chloe, Patou та його власного бренду.
Шоу Chanel Fall/Winter 2017
Те, чим запам'ятався один з найвпливовіших fashion-гравців світу, можна перераховувати нескінченно, але згадаймо головні факти про модну ікону.

Карл керував будинком моди, заснованим Коко Шанель, більше трьох десятиліть, випускаючи до восьми колекцій на рік. За словами екс-генерального директора Chanel Алена Вертхаймера, завдяки своєму творчому генію, щедрості та винятковій інтуїції Карл Лагерфельд випередив свій час, що багато в чому сприяло успіху Chanel у всьому світі.

Дизайнер одночасно випускав колекції для Fendi та власної однойменної марки — він виявляв неймовірну працездатність, відмовлявся від погляду в минуле і був брендом сам по собі. Карла впізнавали завдяки його знаменитому образу: темний костюм, біла сорочка, рукавички без пальців, сонцезахисні окуляри та сиве волосся, зібране в хвіст. «Я як карикатура на себе, і мені це подобається», — говорив дизайнер.
Лагерфельд народився в Гамбурзі, а в юності переїхав до Парижа, де зробив свій перший важливий крок у світі моди. У 1954 році, коли Карлу було 16, він переміг у конкурсі від Secrétariat International de la Laine (Міжнародної асоціації виробників вовни) та отримав можливість навчатися у дизайнера П'єра Бальмена.

Вперше Лагерфельд досяг неабиякого успіху в середині 1960-х років, коли почав співпрацювати одночасно з чотирма модними будинками: Fendi, Chloè, Charles Jourdan та Krizia, але саме бренд Chanel зробив його рок-зіркою у fashion-світі. Карл любив влаштовувати грандіозні шоу, був суворий зі своїми моделями та всіма, кого він вважав «не модними».

Дизайнер створював не тільки одяг. Варто згадати його аромати Chloé (1975), KL (1982), Jako (1997), а також аромат із запахом книги.

У другій половині 80-х дизайнер відкрив свій талант фотографа і почав знімати рекламні кампанії для Chanel, Fendi, Karl Lagerfeld і робити зйомки для провідного глянцю.

В 90-х модельєр заснував книгарню 7L у Парижі, яка перетворилася на ціле видавництво. Воно спеціалізується на літературі, присвяченій візуальній культурі, мистецтву та фотографії.

У 2004 році у продаж надійшла лімітована колекція, створена у співпраці Karl Lagerfeld та H&M. Колаборація стала початком епохи доступної високої моди.

Карл Лагерфельд пропустив уклін після показу Chanel лише один раз у житті — на паризькому тижні моди SS19, коли здоров'я модельєра почало погіршуватися.
Нагадаємо, що кожен перший понеділок травня Інститут костюма влаштовує щорічний бал Met Gala, який проходить у Нью-Йорку з 1948 року. Захід відкриває виставку в Метрополітен-музеї і збирає головних гравців моди та знаменитостей, які роблять благодійні внески на підтримку фонду Інституту костюма Метрополітен-музею та приковують увагу до свого тематичногоо вбрання. Побачимо, в яких образах постануть гості наступного року!

Із найзнаковішими зйомками десятиліття

Найкращі фільми від Gucci, ZARA і Virgil Abloh

Made on
Tilda