Український дизайн та мистецтво вперше увійшли в офіційну програму Vienna Design Week
Український дизайн та мистецтво вперше увійшли в офіційну програму
З 22 вересня по 1 жовтня відвідувачі Vienna Design Week зможуть побачити проєкт «Kyiv vibes. What matters» на головній локації в Леопольдштадті. Захід відбудеться на території колишнього готелю за адресою Laufberggasse, 12. Це місце також є символічним для всіх українців, які знайшли тимчасовий притулок для біженців у готельних номерах Європи та світу.
Чим люди оточують себе, щоб відновити відчуття безпеки та відчуття дому?
Реальність творчого потенціалу та безперервного зростання українських дизайнерів, навіть під час війни, справді вражає. Наш проєкт присвячений не лише продуктовому дизайну. Ми досліджуємо, як повсякденні предмети впливають на наше життя, який зміст і сенс привносять. Це також про комфорт і відчуття дому, красу та естетичну наповненість життя, необхідні для його повноцінності, — наголошує Юлія Мухоід, візіонерка проєкту, художниця та співзасновниця агенції BelkaStrelka.
«What matters» — це відповідь на актуальне для українців питання: як адаптуватися до життя під час кризи та продовжувати розвиватися?
Одна з українських кімнат буде цілковито присвячена кінетичним скульптурам бюро Smith & Winke. Дизайнерський дует пропонує новий погляд на поєднання мистецтва, дизайну, механіки та законів фізики. Кінетичні скульптури Smith & Winken нагадують живі істоти, сповнені спокою та гармонії, а їх медитативне споглядання веде нас в ідеальний надприродний світ.
Українські кімнати на Vienna Design Week різнитимуться не лише представленими об'єктами, але навіть кольорами стін. Дизайн Євгенія Литвиненка під
назвою Kyiv / Colours, що вміщує унікальну кольорову палітру знакових будівель
української столиці, створений у співпраці з українським представництвом компанії ADLER. Ці виразні київські кольори є результатом не лише діяльності людини, а й відображають вплив стихій, часу та історичних подій.

Ця концепція також була реалізована як дизайнерські шпалери з доповненою реальністю брендом The O Wallpapers у колаборації з українським виданням Elle Decoration. Поринути в неповторну атмосферу Києва допомагає не лише колір, а й відчутна фактура міських пейзажів. Тонке відчуття прекрасного, художня робота з фактурами та силуетами дозволили дизайнеру бренду відтворити особливий колорит знакових архітектурних об'єктів Києва, які не перевантажать атмосферу власного дому.
Фото надане Євгенієм Литвиненком
Пошуки дійсно важливих речей також пов'язаний з усуненням зайвого. Спрощення та уніфікація – невід'ємні складові стилю дизайну від +kouple. Своє бачення дизайнер бренду Dan Vakhrameyev будує на лаконічності, зручності використання та приємності фактури речей.
Радість життя, наше бажання пізнавати світ, постійний зв'язок із внутрішньою
дитиною надихають компанію з дизайну меблів Woo на створення унікальних і яскравих предметів, які привертають увагу та стимулюють до взаємодії. Об'єкти Woo більше нагадують скульптури, ніж власне меблі, проте дуже добре виконують свої функцію.
Фото: Morgane Le Gal / Leliever Paris upholstery / надано пресслужбою Woo
До заклику позбавлятись зайвого доєднується також дизайнерка Ірина Джус.
Інновації бренду DZHUS допомагають мінімізувати фізичні покупки та створити
універсальний, але екологічно чистий гардероб із кількох предметів одягу, що
трансформуються. Здатність образів до перетворення є даниною радикальним змінам, з якими зіткнулися всі українці за обставин, на які не могли вплинути. Виживши, вони набралися сили і стали більш орієнтованими в майбутнє.
Скульпторка і мисткиня Ольга Радіонова представляє для Vienna Design Week роботи з серії «Дерево життя», які вона створила з використанням тканинних елементів у поєднанні з деревиною 125-річного дуба. Скільки бачило це дерево за час свого існування? Воно є свідком найдинамічнішого періоду людської цивілізації, життя і смерті поколінь. За словами Ольги, дерев'яна частина уособлює тіло історії, а тканинні — новежиття людства.
Фото: Сергій Полюшко / надано Ольгою Радіоновою
Ювелір та дизайнер Денис Музика присвятив свою останню колекцію прикрас
сміливій боротьбі українського народу проти російської агресії. Базовим матеріалом «Супротиву» обрано титан. Цей метал також використовується у виробництві бронежилетів, тож він влучно відображає силу і міць українців. Надгострі геометричні форми прикрас «Спротиву» нагадують оборонні конструкції та уособлюють безкомпромісне прагнення українців захищати свою свободу. Колекція складається з брошок, каблучок, сережок та намиста.
Фото надане Denys Music
Також в українських кімнатах відвідувачі зможуть побачити роботи київського
художника Євгена Мухоіда. У своїй серії робіт він надихався традиційною українською технікою витинанок — аплікацій з паперу, які українці здавна використовували для декорування житлових приміщень. Митець творить сучасні геометричні фігури не з ножицями, але пензлем по полотну.
Фото надане Юлією Мухоід
Текстильні принти української художниці FI DO — це унікальне поєднання
метасимволів старовини та сучасної естетики. Мотиви, використані в принтах, взяті не лише з багатої культурної традиції України, вони є також базовими для більшості світових культур. Процес ручного друку дозволяє художниці передавати своє унікальне бачення, створюючи тим самим індивідуальні витвори мистецтва ручної роботи.
Український стенд обіцяє стати трансформаційним досвідом, демонструючи силу дизайну та мистецтва долати кордони та об'єднувати людство навколо кращих ідей.
Made on
Tilda