Студія Yakusha розробила музейний комплекс Марії Примаченко
Українська архітекторка Вікторія Якуша спроєктувала музей «Шлях Марії», доповнений оранжереєю, «Домом митців» і кафе у рідному селі видатної художниці-примітивістки
Днями проєкт був презентований у лондонській Saatchi Gallery, де з 17 липня по 31 серпня триває виставка робіт Марії Примаченко.

Нагадаємо, що в лютому 2022-го росіяни спалили в Іванкові музей із роботами легендарної мисткині. Вікторія Якуша розпочала співпрацю з родиною Марії Примаченко для збереження її мистецтва та будівництва нового культурного комплексу в Болотні — українському селі, де художниця прожила все своє життя.
Музей "Шлях Марії"
«Марія — одна з моїх улюблених художниць, це жінка, яка створила свій всесвіт. Її потужні композиції рухаються, дихають, ростуть на наших очах і розкривають суть усього живого. Це мистецтво з величезною силою, мистецтво, яке ми маємо передати далі», — коментує Вікторія Якуша.
Архітектурний комплекс складатиметься із музею та арт-резиденції Примаченко.

Музей «Шлях Марії» буде сформовано з ряду 15 конусоподібних куполів, покритих текстурованою білою глиною, що нагадує народну мазанку. Поєднана вузькими коридорами, ця хвиляста споруда була спроектована так, щоб нагадувати гриву тварини – поширений мотив у творчості Примаченко, де часто зображуються міфічні звірі з українського фольклору. Деякі зали у центрі розміщуватимуть двосторонні картини Марії, де глядачі також зможуть дивитися проекції фотографій та історій на круглих стінах.
Оранжерея — павільйон, де зібрані екзотичні рослини, які нагадують ті, що уявляла художниця і квітучі на її роботах.
Дім митців — це місце, де художники, скульптори, гончарі, вишивальниці, дорослі та діти можуть зібратися, щоб створити та дослідити роботу Марії. В будинку також буде житловий простір для проживання та гостей, які хочуть затриматися у світі Марії трохи довше.

«Культура — це основа кожної нації. Це земля. Це сила. Протягом останнього року ми продовжували місію нашої студії і робили все можливе, щоб говорити світові про Україну та нашу багату спадщину. Я хочу згадувати про Україну не тільки у контексті війни. Це край багатої культури», — пояснює Вікторія Якуша.

Україна готує одразу два проєкти для найбільшої архітектурної виставки світу

Made on
Tilda