Чим запам'ятався ювілейний сезон Ukrainian Fashion Week? Частина 1
Погляд у майбутнє крізь минуле
Подіумні шоу, цифрові покази, арт-інсталяції та ретроспектива Українського тижня моди — з 3 по 6 лютого в національному комплексі «Мистецький Арсенал» відбувся 50-й сезон головної fashion-події країни. Колекції осінь-зима 22/23 представили 84 молоді дизайнери та провідні імена індустрії. Серед них — Сергій Бизов, Віктор Анісімов, Олена Ворожбит і Тетяна Земскова, які брали участь у першому сезоні UFW у листопаді 1997 року.

Через обмеження в умовах пандемії тиждень моди знову пройшов у форматі phygital. За 4 дні до онлайн-перегляду Ukrainian Fashion Week на медіасервісі MEGOGO приєдналося понад 200 000 глядачів із 62 країн світу, серед яких США, Німеччина, Італія, Іспанія, Велику Британія, Франція, Швеція та Японія. Відео будуть доступні для перегляду до вересня 2022 року в розділі «Шоу».
Люксовий вуличний бренд HEART RATE презентував нову колекцію багатофункціонального одягу для міського життя після пандемії. Лейбл прагне зібрати плем'я з тих, відчуває пристрасть до моди, фітнесу та здорового способу життя.
Дизайнерки Олена Ворожбит і Тетяна Земскова розповідають історію великого міста та маленької людини. Під дутими куртками, oversize пальто та важкими светрами ховається витончена постать big city girl.
Yadviga Netyksha пройнялася історією кохання видатного співака 19 століття Петра Лещенка до своєї дружини Віри, обірваної радянським режимом, та створила колекцію «Gospodin L» у стилі історичного мілітарі.
Колекція «Ельза» — спогади дизайнерки про дитинство, коли безмежна фантазія перетворювала будь-який підручний матеріал на образ для ляльки. Юлія Крос спробувала повернутися до тієї відкритості свідомості до всього нового.
Віктор Анісімов розмірковує про тонку межу між безумством і здоровим глуздом, називаючи сьогоднішню дійсність психіатричною лікарнею. У кожному з 10 гендерно-нейтральних образів є вада, що розкриває виворот творчого процесу дизайнера.
Бренд Kristina Laptso малює образ сучасної парижанки, натхненний впорядкованими лініями садів та оксамитом королівських палат. Геометрія та яскрава палітра на контрасті вічного чорного.
Ірина Діль відроджує позитивні вібрації та пропонує абсолютну свободу з колекцією образів із ручним оздобленням. Серед майстерного декору — вишивка на оксамитові шовковими нитками, що нагадує старовинну китайську техніку.
Нова колекція стала викликом для Мальви Вербицької: зруйнувати стереотипні та банальні форми, перенести архітектурні рішення неперевершеної Захи Хадід на тканини для створення складнішого дизайнерського одягу.
Грайливе пір'я, серця і стрази — дизайнерка Юлія Франц ґрунтовно підготувалася до Дня святого Валентина та присвятила лінійку святу кохання.
Фрідон Нігуріані сфокусувався на апсайклінг-експериментах і створив більшість речей за допомогою техніки пэчворк — з клаптів тканини зібрані яскраві сукні, костюми та верхній одяг.
Ельвіра Гасанова надихнулася однією з найяскравіших епох у моді — «золотими» та «божевільними» 1920-ми, які Фіцджеральд охрестив «століттям джазу». На подіумі з'явилися сяючі вбрання для гедоністичного життя.
Дар'я Чупріна говорить про особисте через магію космосу. 12 знаків зодіаку символічно переплітаються з 12-річчям бренду. Дизайнерка демонструє бездоганний крій, а розсип стразів і тканини, що летять подіумом, заповнюють простір і підпорядковують собі космос.
Бренд Darja Donezz продемонстрував легкість і романтику. В своїй новій колекції дизайнерка звернулася до образу богині кохання Афродіти. Візуальними помічниками стали вишивки на знакових сукнях, каміння та пір'я.
Концептуальний бренд DZHUS знову використовує метафори, протиріччя та приховані сенси. Ірина Джус матеріалізувала двоїстість за рахунок розшарування виробів та вилучення деталей тканин. Ми побачили протиставлення ескапістських коконів класичним речам.
Iron Thead показав свій спосіб комунікації зі світом через вуличну моду. Колекція STREET VS KIMONO демонструє цей вид одягу під іншим кутом і пропонує відмовитися від звичних стереотипів щодо street wear.
Ще одне шоу відбулося за межами головної локації — у київському особняку «Шоколадний будиночок». Дизайнерка бренду ZVOLI Єлизавета Зволінська презентувала колекцію «Bad boy. Петрицький» із барвистими аплікаціями, присвячену революціонеру театральної сценографії Анатолію Петрицькому.
Як завжди, Ukrainian Fashion Week не тільки демонструє колекції провідних дизайнерів, але й відкриває дорогу молодим талантам. А крім подіумних показів, гості Тижня побачили 16 інсталяцій — від biofashion-лабораторії до скульптур українських авторів. Читайте про модні проєкти в наших наступних матеріалах.
Нагадаємо, що цього року Ukrainian Fashion Week відзначає своє 25-річчя. Незважаючи на будь-які політичні та економічні ситуації в країні та світі, з 1997 року не було пропущено жодного сезону.

Вивчаємо роботи дизайнерів і художників з різних країн світу

Made on
Tilda