Перший павільйон за 10 років: як буде представлена Україна на Бієнале Архітектури 2023 у Венеції
Вперше за майже десять років Україна матиме власний павільйон на найбільшій архітектурній виставці світу Biennale Architettura
І перш ніж Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України ухвалило рішення про участь архітекторів на державному рівні, низка митців вже працювала над ще одним проєктом, аби не втратити можливість представити Україну на 60-ій Венеціанській бієнале.

Тож тепер українці презентують одразу два проєкти.

Національний павільйон отримав назву «Перед майбутнім» у межах основної теми бієнале «Лабораторія майбутнього». Проєкт розмістять на двох локаціях — Арсенале та Джардіні.

В першій локації простір українського павільйону — це приміщення з низькою стелею, яке збере відвідувачів під укриттям та надасть можливість для зустрічей тимчасових спільнот і презентацій спільних висловлювань.
Тим часом у відкритому просторі Джардіні акцентується увага на відновленні тісних зв'язків із землею. «Вона нас захищає, укриває, годує та об'єднує. Ще з часів Середньовіччя на території України споруджували оборонні земляні споруди — Змієві вали. Минулого року вони допомогли зупинити ворога на Київщині», — йдеться в описі проєкту.
«Участь країни в архітектурній Бієнале необхідна з кількох причин. По-перше, нам важливо тримати питання війни на міжнародному порядку денному, нагадувати світові про незаконне вторгнення. Також це можливість залучити до відновлення найкращих фахівців з усього світу, спробувати знайти ефективні архітектурні рішення для відбудови. Не менш важлива причина — це можливість представити наших українських архітекторів та митців на міжнародному майданчику», — заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Загалом над публічною програмою, яку незабаром представлять у розгорнутому форматі, працюють понад 30 українських архітекторів і представників інших дисциплін.

Комісаром Національного павільйону стала голова Держагентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів, а кураторами — архітектори Олексій Петров, Ірина Мірошникова та Борис Філоненко.

Архітектурна бієнале триватиме з 20 травня до 26 листопада.
Під час бієнале також продемонструють експозицію «Українська ДНК» від Архітектурної Палати НСАУ та Design4Ukraine. Проєкт зосереджений на дослідженні Genius Loci української культури на нашій території з поглядом в майбутнє та відбудову, яка збереже характерні риси нашої нації. Програма має на меті встановити загальноєвропейський генезис України, яка завжди була Європою, з цінностями, закладеними у попередніх століттях.
Кульмінацією проєкту стане Голос українських архітекторів: куратори зібрали відеозвернення митців з різних куточків України та світу і послання особливої сили від архітекторів з фронту.

Куратори — членкиня Архітектурної палати НСАУ Анна Кирій, маркетинг-експерт Роберто Б'янконі, амбасадор Асоціації Design4Ukraine Анастасія Білецька, мисткиня Анна Манако та докторка філософії в галузі архітектури Ольга Нешта.

З 18 травня по 20 червня експозиція розташуєть у Залі дель Каміно монастиря Сан-Косма і Даміано Фонду Бевілаква ла Маса на острові Джудекка.

Інтерв’ю із засновницею першої галереї українського дизайну та кераміки в Парижі

Згадуємо визначні роботи заслуженого художника України

Made on
Tilda