На Тижні моди в Копенгагені прийняли план зі сталого розвитку на 2020-2022 роки
У Скандинавії посилюють заходи в боротьбі за екологію
31 січня в столиці Данії завершився Copenhagen Fashion Week — останній Тиждень моди, який залишився в Скандинавії. Нагадаємо, що влітку 2019 року Stockholm Fashion Week та Oslo Runway припинили існування в звичному форматі. Свої осінньо-зимові колекції 2020/21 представили Carcel, Ganni, Rave Review, Cecilie Bahnsen, By Malene Birger, Henrik Vibskov, Saks Potts, Baum und Pferdgarten та інші північні бренди, які продовжують завойовувати популярність у всьому світі.
На прес-конференції перед офіційним стартом fashion-шоу генеральний директор CPHFW Сесіль Торсмарк оприлюднила новий план дій в галузі сталого розвитку.
Зниження негативного впливу на навколишнє середовище, інновація бізнес-моделей і прискорення змін у галузі — такі завдання поставили перед собою скандинавські гравці моди
«Термін запобігання руйнівним наслідкам зміни клімату для планети і людей становить менше десяти років, і вже сьогодні ми спостерігаємо катастрофічний удар. Простіше кажучи, не може бути ніякого статус-кво», — каже Сесіль Торсмарк і зазначає, що через це Copenhagen Fashion Week перетворюється з традиційного заходу в платформу для змін у галузі.
Новий план Copenhagen Fashion Week
Частина 1: Тиждень моди
Досягнути нульової кількості відходів на всіх етапах підготовки та проведення шоу до 2022 року
Знизити негативний вплив на клімат на 50%
Дотримуватися нових умов участі дизайнерів і партнерів в CPHFW
Використовувати цифрові рішення для поширення інформації про Copenhagen Fashion Week для мінімізації подорожей
Тепер організатори показів і презентацій повинні будуть дотримуватися мінімум 17 стандартів, щоб брати участь у Тижні моди
Нові вимоги включають використання не менше 50% органічного або переробленого текстилю, зобов'язання не знищувати нерозпроданий одяг і використовувати еко-упаковку.
Частина 2: Індустрія
За словами команди CPHFW, Тиждень моди, який проводиться два рази на рік, не може значно впливати на щоденні дії брендів, проте здатен підштовхнути їх до прискореного переходу на інноваційне та стійке виробництво.
До січня 2023 року бренди повинні будуть мати певну кількість балів для участі в шоу, презентації або виставки в рамках Copenhagen Fashion Week
Мінімальний бал і умови для його отримання будуть оголошені в 2020 році. Для розгляду заявок на участь в Тижні (в якій тепер потрібно вказувати sustainable-дії бренду) буде створений спеціальний комітет з експертів галузі. Серед інших планів CPHFW — міждисциплінарне співробітництво та проведення спільних семінарів.

До яких змін Тижня моди в Копенгагені приведуть більш запеклі заходи побачимо в найближчі сезони.
Made on
Tilda