У Метрополітен-музеї відкривається довгоочікувана виставка About Time: Fashion and Duration
Про вплив часу на модні тенденції за останні 150 років
Цього року бал Інститута костюма Met Gala вперше пройшов онлайн. Через пандемію короновірусу ключові гравці світу моди та знаменитості не змогли вийти на червону доріжку в тематичних нарядах. Грандіозна подія мала відкрити виставку «Про час: мода і тривалість», але її довелося перенести на осінь. І ось, 29 жовтня, Метрополітен-музей починає приймати відвідувачів.

Як змінилася мода за останні 150 років? Що залишилося незмінним, і яке майбутнє чекає індустрію? Це демонструють експонати виставки About Time: Fashion and Duration, яка приурочена до 150-річного ювілею нью-йоркського музею мистецтва.
Під час підготовки до експозиції головний редактор Vogue U.S. Анна Вінтур зазначила, що куратор Інституту костюма Ендрю Болтон працює над найскладнішою та найбільш екстраординарною виставкою в своїй кар'єрі. Він вирішив порівняти твори модельєрів різних часів і показати, як дизайнери навмисно чи несвідомо цитують один одного та повертаються до технік, форм і концепцій, що були популярними раніше.
Я завжди думав, що мода — це просто ще одна назва часу
Але в кожній речі можна побачити несподівані поєднання, які дозволяють переміщатися в майбутнє або минуле. Про це Болтон пише у своїй новій книзі About Time: Fashion and Duration, яка приурочена до відкриття виставки. Експонати не тільки демонструють те, як змінювалися тенденції з 1870 по 2020 рік, а й показують руйнування лінійного уявлення про час в моді.

Поруч з траурною сукнею 1870-х років можна побачити пишне вечірнє плаття Ельзи Скіапареллі 1939 року, а наряд, натхненний стилем принцеси Данії Александри розташували біля знаменитої спідниці Alexander McQueen. У Метрополітен-музеї зібрані маленьке чорне плаття Chanel, моделі Рафа Сімонса, Вірджила Абло, Нормана Норелла, Юбера де Живанші та інших видатних модельєрів.
Дізнатися подробиці про виставку можна у великому матеріалі Vogue. Експозиція працюватиме до 7 лютого 2021 року.

В онлайн-програмі — 3D-виставки дизайнерів з усього світу

Дізнаємося більше про інсайдерів української fashion-індустрії, стійкий дизайн, а також про зв'язок моди з часом і релігією

Made on
Tilda