Проект Amphibio:
японський дизайнер Джун Камей створив штучні зябра
Аксесуар, надрукований на 3D-принтері, дозволяє дихати під водою
Як ми будемо жити в майбутньому, якщо прибережні мегаполіси затопить через глобальне потепління? Вчені прогнозують, що до 2100 року середньорічна температура підніметься на 3.2 ℃, що призведе до підвищення рівня моря — кліматична катастрофа торкнеться від 0,5 до 3 мільярдів жителів планети.

Випускник Токійського університету та Королівського коледжу мистецтв у Лондоні Джун Камей спроектував пристрій, який виконує функцію зябер — дозволяє людині дихати під водою без громіздкого спорядження для дайвінгу. Пристосування зроблено з пористого гидрофобного матеріалу, який підтримує підводне дихання: збирає кисень із навколишньої води та розсіює вуглекислий газ, який накопичується в системі.
junkamei.com
Дизайнер: Jun Kamei | Фотограф: Mikito Tateisi | Модель: Jessica Wang
Пристрій Amphibio призначений для майбутнього, коли людство буде жити в безпосередній близькості від води. За задумом дизайнера інноваційний аксесуар повинен забезпечити щоденний комфорт для людей, які будуть проводити під водою стільки ж часу, скільки й на суші.

Дизайнер і матеріалознавець Джун Камей надихається самою природою. При створенні маски та нагрудного аксесуара він використовував технологію, запозичену у комах, які пірнають під воду. Вони дихають завдяки тонкому шару повітря, який утримується на поверхні їхньої супергідрофобной шкіри, яка працює в якості зябрів.

Проект Amphibio реалізований за підтримки RCA-IIS Tokyo Design Lab — міжнародної ініціативи, створеної Інститутом промислової науки і технології Токійського університету та Королівським коледжем мистецтв.
Made on
Tilda