Вперше в Україні випускники UFEG представили «живі речі», вирощені в лабораторії
Дизайнери продемонстрували груповой проєкт ANTHROPOCENE на Ukrainian Fashion Week No Season 2021
Людство вступило в геологічну епоху антропоцену — вперше за історію існування Землі саме люди відіграють головну роль в екосистемі планети. Очевидно, це накладає колосальну відповідальність на індустрію моди. Тому молоді дизайнери сьогодні не просто шукають нові форми створення одягу, а й нові форми відносин із планетою — симбіотичні та безпечні для Землі.

Цьому пошуку присвячений випускний проєкт дизайнерів Ukrainian Fashion Education Group — найбільшої освітньої платформи Украни в сфері моди. 6 студентів створили образи з екологічних матеріалів і продемонстрували їх на головному подіумі країни в двох блоках.
BIODESIGN
Біодизайн — найзеленіший спосіб створення модних продуктів за участю живих організмів: водоростей, грибів і бактерій. У першій частині шоу випускники UFEG представили вироби з евкаліптової тканини Tencel і «живі» аксесуари з міко-матеріалу, вироблені у співпраці з українською лабораторією S.Lab.

Міко-матеріал складається з двох компонентів — міцелію (кореневої системи гриба, що знаходиться під землею) та стебла технічної коноплі. S.Lab виростив матеріал у лабораторних умовах за ескізами та макетами випускників.
Помістивши матеріал у форму, ми даємо йому 5-7 днів. За цей час міцелій харчується технічною коноплею та розростається до розмірів форми при певній температурі, кількості CO2 та інших умовах. Коли виріб готовий, ми обдаємо його високими температурами, щоб зупинити ріст міцелію, інакше з нього почнуть рости плодові тіла, які нам не потрібні. Після цього матеріалу готовий до використання.
Юлія Бялецька
Співзасновниця проєкту S.Lab
Оскільки в виробництві міко-матеріалу використовуться лише два натуральних компонента, він є біорозкладаним і одночасно довговічним. Альтернатива пластику має гідрофобні властивості і належить до пожежонебезпечних матеріалів. А якщо виріб з міко-матеріалу потрібно утилізувати, його досить надламати та помістити в ґрунт — він без сліду розкладається за 30-45 днів і удобрює землю.
Сам одяг, представлений в блоці BIODESIGN, створений із тканини Tencel — текстильного волокна на основі деревини евкаліпта. Виробництво Tencel можна назвати виробництвом кисню. Рослини висаджують спеціально, гілки зістригають і незабаром на них виростають нові. Протягом усього життєвого циклу евкаліптові ліси виробляють кисень.
FORM&FUNCTION
zero-waste
У другій частині показу ANTHROPOCENE можна було побачити предмети одягу як арт-об'єкти, створені виключно з натуральних тканин за принципом zero-waste, що не залишає відходів крою та шиття.
Розмірковуючи про форму та функції одягу найближчого майбутнього, випускники вивчали роботи сучасних архітекторів, які проєктують футуристичні будівлі та простори для свідомої людини 21 століття.
Створюючи проєкт, дизайнери надихалися самою ідеєю антропоцену. Мрією про те, що люди зможуть не тільки зберегти, але й відтворити екосистему, продовжуючи життя на планеті. Прийшов час будувати симбіотичні відносини з природою
До складу учасників групового проєкту ввійшли випускники UFEG Марія Сопіна, Юлія Орлова, Анастасія Чемерченко, Олена Гришина, Марія Руденко та Надія Коркіна.
Нагадаємо, що цей сезон Ukrainian Fashion Week відбувся в phygital-форматі. З 5 по 8 лютого в київському комплексі «Мистецький Арсенал» проходили зйомки модних шоу, презентацій та інших подій, які транслювалися на MEGOGO. Фінальний день за традицією присвятили молодим талантам — учасникам менторської програми від UFW і випускникам fashion-шкіл.
Made on
Tilda