Вибір редакції: 5 книг квітня
Читаємо про дизайн майбутнього, надихаємося подіумними фантазіями та розмірковуємо про парадокс скромної моди
Подіумні фантазії
Видавництво T&G Publishing випускає книгу Runway Dreams, в якій героїні знаменитих картин представлені в сучасних нарядах. Надихнувшись поїздкою в Метрополітен-музей, пуерто-ріканський фотограф і майстер фотошопу Едвін Антоніо одягнув персонажів класичних картин у сучасний одяг і помістив в тематичні декорації — від пейзажу Нью-Йорка до Версальського палацу. Венера Боттічеллі в смугастому міні-платті та інші іронічні колажі супроводжуються нарисами стиліста та fashion-блогера Ліф Грінер.

Книга складається з 5 частин: у розділі Haute Couture Madness образи з Paris Fashion Week опиняються на вулицях Нью-Йорка, частина Hometown переносить «моделей» до рідного міста фотографа — столицю Пуерто-Ріко Сан-Хуан, третій розділ книги натхненний кінематографом і безпосередньо серіалом «Гра престолів» (фонові знімки зроблені в Ірландії), четверта — демонструє велич Версаля, а п'ята частина The Last Looks присвячена красі в усіх її проявах.

Книгу планували віддрукувати в Італії, однак тепер, в умовах карантину, видавці готують до випуску цифрову версію Runway Dreams, яка з'явиться у продажу найближчим часом.
Космічні одежі. Мода в невагомості
У День космонавтики в видавництві «НЛО» вийшла електронна книга Барбари Брауні. Дослідниця моди та візуальної культури пропонує практичні поради з розробки та підбору гардероба для подорожей на навколоземну орбіту та за її межі.

Робота цікава особливим «інопланетним» поглядом на одяг: все, що ми про нього знаємо та з ним робимо (виготовляємо, носимо, презентуємо), обумовлено силою тяжіння. Автор демонструє, як мислення дизайнерів залишається в полоні гравітації, навіть коли вони надихаються космосом.

Але в той же час Брауні показує, що модні практики здатні багато чому навчити творців одягу для космосу: від технік виготовлення коригуючої білизни, які знадобилися раннім виробникам скафандрів, до запаморочливих «вертикальних дефіле», які демонструють земні моделі з неземних ракурсів.
Дизайн речей майбутнього
У своїй книзі колишній віце-президент Apple і професор Північно-Західного університету Дональд Норман дає поради дизайнерам майбутнього. Автор розмірковує про розвиток штучного інтелекту та хоче вірити, що він буде не тільки допомагати людині, але й не заважати йому. Як цього домогтися — залежить тільки від самої людини.

«Майбутнє наближається з величезною швидкістю, та «розумні» машини ось-ось стануть природною частиною людського побуту — легко вже уявити той день, коли холодильник складе меню обіду, ваги заборонять добавку, а вбудований в телефон «особистий помічник» відмовиться платити за зайву пару взуття» — йдеться в описі книги.
Жінки, які робили революцію в моді: 250 років дизайну
Цієї весни виходить книга The Women Who Revolutionized Fashion. Ельза Скіапареллі, Діана фон Фюрстенберг, Вів'єн Вествуд, Сара Бьортон, Донна Каран та Айріс ван Херпен розкриваються через свої найзнаковіші роботи. Книга розповідає не тільки про новаторських і сучасних дизайнерок, які працюють з різними матеріалами та концепціями, але й про жінок, які кардинально змінювали моду з середини 1700-х років, іноді залишаючись у тіні.

Ready-to-wear, haute couture, традиційний і вуличний одяг — в збірнику «Жінки, які робили революцію в моді: 250 років дизайну» представлено понад сто робіт, які демонструють уявлення дизайнерок про моду та красу. Книга висвітлює аспекти креативності, самобутності, а також проблеми трудових відносин у моді.
Скромність: парадокс моди
За останні півстоліття так звана скромна мода набирала обертів і сьогодні являє собою роздрібний сектор із багатомільярдними оборотами. Одяг, який ховає практично все тіло, вибирають не тільки з релігійних традицій. У ній побачили переваги жінки, які беруть участь у феміністських рухах, і, звичайно ж, знаменитості, які втомилися від того, що весь світ обговорює їхні тіла. Наприклад, Біллі Айліш надягає на себе кілька шарів оверсайз-сорочок і ховається під широченними брюками, щоб ніхто не судив її тіло — тільки голос.

У червні вийде книга Modesty: A Fashion Paradox, яка розповідає про ключових гравців, що стоять за глобальною тенденцією приховувати, а не розкривати. Дізнайтеся про мусульманок, які ведуть популярні блоги та бренди, що допомогли перетворити стриману моду в значний сектор роздрібної торгівлі, а також про причини суперечностей: чи може одяг, що закриває тіло, але привертає увагу яскравими кольорами, принтами та масивними аксесуарами, дійсно вважатися скромним?
Made on
Tilda