Вибір редакції: 5 книг квітня
Новий альбом Saint Laurent, книга «Диявольська матерія» та інші fashion-видання
Rive Droite Editions Purienne
Saint Laurent представили альбом із чорно-білими знімками від південноафриканського фотографа та режисера Хенріка Пуріенна. До нового видання ввійшли знімки, виконані в характерному еротичному стилі фотографа. Моделі позують у відвертих нарядах від креативного директора Saint Laurent Ентоні Ваккарелло. Зйомка для нової візуальної книги бренду відбулася в Парижі.
Диявольська матерія
Книга французького історика-медієвіста Мішель Пастуро присвячена історії смужок і смугастих тканин, яку автор простежує аж до кінця XX століття:

За часів Середньовіччя смугастий одяг сприймався як щось низькопробне, обурливе, а то і просто диявольське. За часів Відродження і романтизму набули поширення «правильні» смужки — знаки свят і символи свободи. Сучасна культура сприйняла всі практики та коди попередніх епох: «диявольські» конотації (смугастий одяг в'язнів таборів смерті) або ті, що сигналізують про небезпеку (зебра та інша розмітка дорожнього руху).

Професор Практичної школи вищих досліджень у Парижі розповідає про те, як із кожною наступною добою виникали нові культурні коди та ускладнювалися системи значень, пов'язані зі смужками як в матеріальному, так і в символічному плані.

Історія мережива як культурний текст
У своїй книзі історик культури Белла Шапіро розглядає ажурну матерію не тільки як вид текстилю, а й як компонент костюма та маркер приналежності до певної культури. Як код, який вказує на статево-вікову й етнокультурну ідентифікацію особистості, на її статус, майнове, професійне становище, конфесію та естетичні уявлення.

У книзі можна побачити безліч ілюстрацій, велика частина яких була опублікована вперше.

Бунт на продаж
Індивідуалізм, бунт, протест проти масової культури, що виявляється у всьому, від одягу до стилю життя, — насправді створюють нові ринки для споживачів. Ці ринки освоює, розвиває та обслуговує сучасний бізнес, успішно інтегруючи бунтарів-революціонерів у суспільство споживання. Все, що оголошується радикальним, революційним чи підривним, на перевірку виявляється ще одним маркетинговим прийомом продавців контркультури.

Дізнайтеся, як продається бунт, у книзі канадський авторів Ендрю Поттера та Джозефа Хіза.

Костюм: стиль, форма, функція
Що об'єднує «молодих старомодників» і конголезьких sapeurs, що спільного між pijama та баньяном, архітектурою та одягом? Як пов'язані паризький красунчик і учасники «п'ятниць без краваток»?

Історик культури та професор Единбурзького університету Крістофер Бруард розповідає про багатовікову еволюцію костюма до його сьогоднішнього вигляду. Разом з автором можна відправитися з Англії в Конго, з Китаю до Америки, з Японії до Італії, щоб побачити вплив костюма на сучасні культури: модна індустрія, мистецтво кіно, гендерні взаємодії і т. д.


От исследования богемы до книги, посвященной женщинам-дизайнерам

Институт костюма готовит сразу две выставки

Редакторы fashion-медиа, критики и стилисты

Made on
Tilda