Що таке barefoot?
Ринок поповнюється новим видом взуття, який дозволяє щільно стикатися з землею
На одному сантиметрі підошви стопи розташовано більше нервових закінчень, ніж на тій же площі будь-якої іншої частини тіла. Фіксована форма черевика й товста підошва не дають стопі поводитися анатомічно правильно при русі — так, як ми ходимо та бігаємо босоніж. Щоб повернути сенсорний зворотний зв'язок, але запобігти травмам, взуттєві компанії продовжують удосконалювати barefoot або «босе» взуття — своєрідний гібрид між мінімалістичними кросівками та пурістскими босоніжками. Сьогодні її створюють кілька брендів, включаючи популярну спортивну марку New Balance.

Взуття barefoot повторює природну форму ніг та імітує відчуття, що ви рухаєтеся босоніж під час пробіжки, фітнесу, походу чи просто в повсякденному житті. Цей вид взуття охоплює як моделі з окремими секціями для кожного пальця, так і більш звичні варіанти гнучких і легких кросівок. Найчастіше barefoot вибирають спортсмени, яким важливо використовувати всі м'язи тіла для підвищеної спритності, та мандрівники — «босе» взуття з тонкою підошвою згортається як пара шкарпеток, тому її легко упакувати навіть у ручну поклажу.
Vibram
Серед бестселерів barefoot моделі англійської компаній Vivobarefoot (дітище Галахад Кларк із взуттєвої спадщини Clarks і екологічного бренду Terra Plana), італійської марки Vibram (яка створює взуття, схоже на рукавички), а також американських компаній Xero Shoes, Merrell і New Balance.
Made on
Tilda