Мати доступ, але не володіти: як розвивається рентал-рух у fashion-індустрії
У своєму минулорічному звіті State of Fashion видання BoF і консалтингова компанія McKinsey & Company назвали розширення ринку оренди та перепродажу одним з 10 головних напрямків розвитку fashion-індустрії в 2019 році. Вступаючи в нове десятиліття, макротенденція продовжує набирати обертів: покупці бажають нового та одночасно прагнуть споживати більш усвідомлено, зберігаючи природні ресурси.
Мати доступ до одягу, взуття та аксесуарів стає важливіше, ніж володіти ними
1
Кількість компаній, які надають послуги з прокату речей для повсякденних і святкових виходів, продовжує зростати.
2
З'являються нові моделі оренди та підписки, які відкривають доступ до «спільного гардеробу».
3
Споживачі отримують можливість носити люксові бренди, які вони не могли дозволити собі раніше.
Згідно зі звітом State of Fashion 2019, кожна третя британська дівчина називає одяг, який був надітий 1-2 рази, "старим", а кожен сьомий опитаний вважає моветоном публікувати кілька фото в одному і тому ж вбранні. При цьому люксові бренди не перестають піднімати ціни. Наприклад, з 2005 року ювелірні вироби та годинники преміум-класу подорожчали майже вдвічі. Сервіси з оренди допомагають користуватися речами класу люкс за прийнятними цінами.

У цьому році Business Insider включив Rent the Runway, Haverdash, Frank And Oak, MeUndies і Stance в рейтинг кращих сервісів, які надають жіночий одяг за системою підписки. При цьому перші дві компанії дозволяють брати речі напрокат або купувати їх за ціною вдвічі нижчу за ринкову.
Rent the Runway
ailatech.com
Навіщо купувати плаття за $1,500, щоб надіти його на один коктейль? Такою логікою керується один з найпопулярніших сервісів оренди одягу, який дозволяє носити дизайнерські наряди за щомісячну плату в розмірі $159 за тарифом Unlimited. Підписка дозволяє орендувати 4 речі одночасно та міняти предмети гардероба настільки часто, як бажає клієнт. Для Rent the Runway свої речі надають понад 650 дизайнерів.
Haverdash
picimon.com
Більш доступна альтернатива Rent the Runway з меншою кількістю пропонованого одягу, яка надає кращу бюджетну підписку. За $59 у місяць клієнт може замовляти 3 речі одночасно з безкоштовною доставкою та надчгати їх скільки побажає протягом місяця. Чудовий варіант для тих, хто хоче вперше спробувати модель оренди. Повертати речі та замовляти замість них нові можна необмежену кількість разів, як і в Rent the Runway.
На другому саміті The Year Ahead: Luxury, який пройшов у Нью-Йорку 21 листопада, співзасновник і генеральний директор Rent the Runway Дженніфер Хайман зазначила, що «гордість за власність мертва, а гордість за доступ — це нова розкіш». За словами Хайман, одна з переваг моделі оренди полягає в тому, що вона дозволяє генерувати корисні дані — які матеріали для одягу найбільш довговічні та витримують найбільшу кількість прань: «Ми зможемо повернутися до наших партнерів-дизайнерам і допомогти їм виробляти більш стійкі продукти в майбутньому».

Тепер за увагу клієнта боротимуться не лише спеціалізовані платформи з оренди та ремонту речей, а й визнані світові бренди. Експерти The Business of Fashion і McKinsey & Company прогнозують, що великі гравці світу моди будуть поступово розглядати альтернативи володінню. Аби залишатися актуальними для споживачів, їм будуть потрібні нові бізнес-рішення, які відповідають еволюції споживчої поведінки, що кидає виклик усталеній системі fashion-індустрії.
Made on
Tilda