Як створювався перший в Україні цифровий fashion-показ
Команда UFEG розповіла про роботу над проектом
Як ми писали раніше, щовесни студенти найбільшої в Україні освітньої платформи для фахівців індустрії моди демонструють свої випускні колекції на події Fashion Area. Але пандемія внесла свої корективи. Реагуючи на глобальні зміни, студенти та викладачі UFEG розмили межі між реальним і цифровим світом, використовуючи нові технології. Результатом командної роботи став перший в Україні fashion digital показ.
Ми давно планували включити освоєння 3D-візуалізації одягу в програму Fashion Design School, і пандемія допомогла втілити наше амбітне завдання в короткі терміни.
Марина Лосєва
засновниця UFEG, головний куратор діджитал-показу
Лише за дев'ять місяців студенти не тільки вивчили історію та теорію моди, сучасні стилі, колористику, матеріалознавство, формоутворення, fashion-брендинг і інші дисципліни, а й освоїли 3D fashion design.

Використовуючи програмне забезпечення CLO3D, дизайнери створили цифровий одяг і разом із викладачем UFEG Анною Чирвою та її чоловіком Ігорем Колядою «оживили» аватар у діджитал-середовищі: використовували базу Mixamo, корегували проходку в програмі Blender і симулювали рух тканин при ходьбі аватара в Marvelous Design. Після віртуальну модель, тканину та фурнітуру експортували в середу — локацію цифрового показу, яку повністю створив Ігор Коляда в своєму авторському стилі на межі біоморфізму та параметризму, використовуючи метод мінімальних поверхонь і з огляду на актуальні тренди.
Студенти зробили цікаві проекти, які потрібно було стилістично та технічно об'єднати в показ. Непросте завдання через обмеження за часом і відсутність подібного досвіду. Довелося формувати методику роботи безпосередньо в процесі. Цей показ демонструє лише 10-20% всіх навичок, якими ми вже володіємо сьогодні. І вже на наступний рік ми значно розширили програму в діджитал напрямку та ввели багато практики в 3D програмах і допоміжному софті.

Анна Чирва
викладачка UFEG
Дизайнери створили близько 20 робіт і п'ять з них ви можете побачити у фінальному відео віртуального модного шоу.

Марина Лосєва
Ми гідно прийняли виклик, який кинула пандемія. Наша позиція інноваційної та проактивної освіти показала свій результат: коли індустрія ще більше поринула в цифровий простір, настав час продемонструвати наші напрацювання. І я вражена тим, як студенти та викладачі відповідально поставилися до нового проекту. UFEG — це завжди командна робота.
Пошук дизайн рішення, обробка зразків, підбір матеріалів і колірної гами — все це вимагає місяців роботи та великих фінансових вкладень при традиційному підході до виробництва одягу. Однак цифрова 3D візуалізація дозволяє мінімізувати витрати на всіх етапах і звести весь процес до використання одного програмного забезпечення — CLO3D. Цифровий fashion design — це більш стійке майбутнє, яке заощаджує природні ресурси та дозволяє дизайнерам втілювати свої найсміливіші ідеї.

Одна річ для кількох діджитал-образів

16 робіт українських режисерів увійшли до фіналу конкурсної програми

Перший в Україні конкурс цифрової моди

Made on
Tilda