Вибір редакції: 5 книг лютого
Fashion-інсталяції, історія кросівок adidas, а також злиття моди з технологіями, мистецтвом і природою
Модна інсталяція: Тіло, простір і перформанс
Сьогодні бренди більше не покладаються на Тижні моди та супутні рекламні кампанії в глянцевих виданнях, щоб представити нові колекції. Цифрові кампейни, fashion-фільми та інсталяції стають більш цікавими та рентабельними.

Книга Адама Гечі та Вікі Карамінас, випущена видавництвом Bloomsbury Visual Arts, пропонує критичну оцінку актуальних способів подання модних продуктів, приділяючи особливу увагу інсталяції в формах статичної презентації, інтерактивного перформансу та традиційної модної виставки.

Ви дізнаєтеся про роботи Міуччі Прада, Вальтера Ван Бейрендонка, Хуссейна Чалаяна, Айтора Срупа та інших піонерів fashion-інсталяції, а також про імерсивні фільми Гарета П'ю та концепт-стори Вів'єн Вествуд. При цьому автори озираються і на ранні покази впливових модельєрів Чарльза Уорта та Поля Пуаре, щоб представити історичний контекст.
Архів adidas: Колекція взуття
Видавництво Tachen випускає книгу про кросівки adidas. Збірник розповідає історію бренду через призму 357 пар взуття від вантажних до сучасних моделей, включаючи поодинокі екземпляри, прототипи, що не демонструвалися раніше, та найпопулярніші та знакові кросівки з трьома смужками. Крім того, в книзі можна побачити дизайн від Stella McCartney, Yohji Yamamoto та Parley for the Oceans.

Над текстом працював дизайнер лінії ZX Жак Шассен, який описує видання як «інструмент для натхнення та скарбницю, яка показує амбіції, індивідуальність і оригінальність adidas». Фото створили Крістіан Хабермейер і Себастьян Ягер, які багато років знімали архів моделей adidas. Книга надійде в продаж 22 березня. Передзамовлення вже доступне на сайті видавництва.
Мода в фільмах
Від маленького чорного плаття Givenchy на Одрі Хепберн в «Сніданку в Тіффані» до костюма Tom Ford на Деніелі Крейгу в картинах про Джеймса Бонда — з перших днів кіно модні дизайнери були залучені в це мистецтво.

Книга журналіста та модного аналітика Fashion in Film відзначає внесок дизайнерів у створенні фільмів. Автор колонок Vogue, Empire, Forbes і GQ досліджує ключові жіночі та чоловічі костюми в кінематографі ХХ століття та аналізує, що вони означають в контексті розповіді та чому настільки запам'ятовуються. Чого тільки варті ілюстрації в книзі — знамениті кадри улюблених фільмів і робочі начерки образів.
Unfolding Fashion Tech: Піонери світлого майбутнього
Книга знайомить з 50 новаторськими проектами, народженими на перетені моди та технологій за останні 20 років.

3D-друк, нові види тканин, мініатюрна електроніка та програмне забезпечення для дизайну — незважаючи на технологічний прогрес, зміни в fashion-індустрії до сих пір не стали дійсно значними. Дизайнери, вчені та професіонали галузі запевняють, що якби індустрія прийняла будь-яку з цих інновацій більш повно, ми б змінили світ моди лише за кілька сезонів.

Як може виглядати мода майбутнього? Про це в книзі під редакцією нідерландського дизайнера Marina Toeters, яка стимулює співпрацю fashion-експертів і вчених завдяки своєму проекту by-wire.net. Книга доповнена вісьмома короткими статтями експертів про зростаючу світову fashion tech сферу.
Мода, мистецтво та природа в Oscar Carvallo
У квітні вийде книга Fashion, Art & Nature chez Oscar Carvallo про перетин моди, мистецтва та природи в творчості венесуельського дизайнера.

Перша монографія Оскара Карвалло досліджує кар'єру дизайнера haute couture від його старту на початку 2000-х до теперішнього часу через призму паралельних інтересів. Народившись близько моря в столиці Венесуели, майбутній кутюр'є наситився пишними пейзажами Каракаса, розташованого в мальовничій гірській долині Карибських Анд. Ці впливи відбилися в роботі модельєра — Карвалло грає з пір'ям, квітами та риб'ячим лусочками, перетворюючи жінок в ніжних русалок і райських птахів. Дизайнер майстерно працює з вишивкою, аплікаціями та іншим дрібним декором.

Маючи майстерні в Парижі та Майамі, Оскар, напевно, найбільш відомий своїми роботами з провідним оп-арт художником і теоретиком кольору Карлосом Крус-Дієсом. Разом вони створили серію тканин, які стали основою запаморочливих колекцій Карвалло Kinetic Journey 2008 і 2014 років. Дізнайтеся більше про творчість модельєра в свіжій книзі, яка надійде в продаж цієї весни.
Made on
Tilda