Вибір редакції: 5 книг лютого
Занурюємося в теорію моди і надихаємося роботами Крістобаля Баленсіаги та Пітера Ліндберга
Теорія моди. Концепції та практики
Створити цілісне уявлення про структуру моди. Отримати ясну систему координат і орієнтирів в широкому контексті термінів та явищ. Познайомитися з ключовими віхами розвитку моди як соціокультурного процесу й отримати ясну картину її найближчого майбутнього можна буде разом з теоретиком моди, засновницею Інституту моди UFEG, членом Української Ради Моди Мариною Лосєвою.

Модний експерт, маючи більш ніж 20-річний досвід роботи в просторі моди, узагальнює, систематизує та доповнює своїм авторським баченням ключові світові концепції і процеси. Книга призначена для широкого кола читачів.
Balenciaga. Shaping Fashion
Книга присвячена спадщині легендарного дизайнера іспанського походження. Безкомпромісному кутюр'є, який був відомий майстерною роботою з тканинами, скульптурними формами, а також драматичним використанням кольору.

Більшість клієнтів Крістобаля Баленсіаги одягалися майже виключно в його вбрання, скроєні таким чином, що підкреслювали будь-яку фігуру. Серед поважних шанувальників модного дому були Грейс Келлі, Джекі Кеннеді, Полін де Ротшильд, Ава Гарднер і Марлен Дітріх. Навіть сьогодні ім'я модельєра залишається синонімом якості.

Це видання пропонує ретельне вивчення дизайнерської та ділової практики Баленсіаги в контексті його часу, розглядаючи країну, в якій він вивчав своє ремесло, та міжнародну модну сцену, в який він дозрів і тріумфував. Перфекціонізм, легкість, культовий стиль і зручність його одягу продовжують впливати на дизайнерів і сьогодні.
Зимовий номер журналу «Теорія моди»
58-й випуск частково присвячений феномену модного міста: «Сьогодні, коли весь світ охоплений пандемією, міста спорожніли, шопінг в значній мірі перемістився в онлайн, модна індустрія шукає нові шляхи взаємодії зі споживачем, змінюються наші одежні звички та буквально на наших очах перекроюється тканина повсякденного життя, ми як ніколи гостро відчуваємо неминучість змін, які приведуть не тільки до формування та закріплення нових модних практик, а й до становлення нових модних територій», — пише шеф-редактор журналу Людмила Аляб'єва.

На сторінках видання, що виходить раз у квартал, висвітлюються такі теми, як історія костюма та дизайну, тілесні практики, історичні уявлення про красу і модну фігуру, мода та міське життя, а також мода і мистецтво.
Peter Lindbergh. On Fashion Photography
У фотоальбомі видавництва TASCHEN зібрано понад 300 зображень за сорок років кар'єри легендарного fashion-фотографа, чиї роботи були наповнені кінематографічними інтонаціями та гуманістичним підходом, завдяки чому виходили одночасно спокусливими та інтроспективними:

Саме на пляжі Малібу в 1988 році Пітер Ліндберг зняв серію «Білі сорочки», знімки якої тепер відомі в усьому світі. Прості, але оригінальні фотографії познайомили нас з Linda Evangelista, Christy Turlington, Rachel Williams, Karen Alexander, Tatjana Patitz, and Estelle Lefebure. Це ознаменувало початок ери, яка змінила визначення краси, та Ліндберг продовжив змінювати ландшафт модної фотографії на наступні десятиліття. Ліндберг, який вважається піонером у своїй області, ухилився від галузевих стандартів краси та замість цього звеличував сутність і індивідуальність своїх об'єктів.
Поетика моди
Мода — не тільки історія костюма, сезонні тенденції чи еволюція стилів. Це ще й феномен, який потребує особливої описової мови. Дана мова складається з «словника» глянцевих журналів і прес-релізів, з професійного словника «виробників» моди, а також з образів, що зустрічаються в стародавніх міфах і старовинних казках. Ці образи майже завжди оточені таємницею.

Що таке диктатура гламуру? Що спільного між книгою рецептів, глянцевим журналом і жертвопринесенням, між подіумним показом і священним ритуалом? Чому пряхи, кравці та чоботарі в казках схожі на чаклунів і магів? На ці питання намагається відповісти журналіст, культуролог і кандидат філософських наук Інна Осиновська.

Вивчаємо моду з точки зору географії, соціології та культури

Blur завітав в Indposhiv Bespoke House

Made on
Tilda