Український павільйон буде представлений на Венеційській бієнале 2022 роботою «Фонтан виснаження. Висока вода»
Куратори відновили роботу попри війну
На 59-й міжнародній виставці сучасного мистецства Україна продемонструє проєкт художника Павла Макова — кінетичну скульптуру «Фонтан виснаження. Acqua Alta».

Піраміда складається з 78 мідних воронок, вмонтованих у вертикальну платформу площею три квадратні метри. Потрапляючи в першу воронку, вода розділяється на два потоки, живлячі наступні елементи системи. І лише кілька крапель досягають дна фонтана.
Це спроба говорити про глобальну сучасність зсередини українського контексту. Один з задумів кураторів — показати, як локальна повістка стала суголосною всьому світові, виснаженому пандемією, проблемами екології та воєнними конфліктами.
Павло Маков, який живе і працює у Харкові, вперше створив образ «Фонтану виснаження» 27 років тому. В середині 1990-х автор працював з темою Місця, створюючи офорти з панорамою Харкова, артбуки та фотодокументації. На тлі тодішніх інфраструктурних аварій та перебоїв у водопостачанні головним мотивом творів Макова стали вода, річки та фонтани. В той час митець художньо відобразив місце впадання річки Лопань у річку Харків у вигляді воронки з двома лейками — водяний потік роздвоюється та втрачає свою силу.
Павло Маков намагався встановити фонтан у міському просторі Харкова, проте спроби виявилися марними. Відтоді проєкт мав різні версії, але тепер мистецький об'єкт вперше набуде задуманої форми на бієнале у Венеції — місті, яке щороку переживає затоплення та посуху в каналах.
Воронки вдалося евакуювати з Києва, який потерпав від обстрілів, а решту проєкту команда відтворить вже у Венеції.
У такі часи присутність України на виставці важлива як ніколи раніше. Коли Росія заперечує саме право на існування нашої культури, ми мусимо продемонструвати світові наші досягнення, — коментують куратори павільйону Марія Ланько, Лизавета Герман та Борис Філоненко.
Платформу, що подає воду до фонтану та до якої кріпляться воронки, спроєктувало київське архітектурне бюро «ФОРМА». Першу модель розробили та протестували в Києві, але не змогли відправити через війну. Тепер її створення передадуть підряднику в Італії. Фінансування проєкту забезпечить українська галерея «The Naked Room» і пожертви меценатів.

Роботу Павла Макова можна буде побачити з 23 квітня по 27 листопада.
59-та Венеційська бієнале проходитиме під назвою «Молоко снів», що відсилає до дитячої книги художниці-сюрреалістки Леонори Керрінгтон. Цього року форум світового мистецтва сконцентрується на трьох головних темах: зображення тіл та їх метаморфози, відносини людей і технологій, а також зв'язок між тілами та Землею.

Куратори українського павільйону впевнені, що робота Павла Макова допоможе нашій країні отримати власний голос і боротися з російською агресією, зокрема, і в міжнародному культурному просторі.

Найбільша edu-fashion платформа країни створює нові курси та просвітницькі проєкти

Благодійна виставка в галереї Chaussee 36

Made on
Tilda