В Україні з'явиться перший довідник індустрії моди
Близько 80 ключових гравців галузі стануть героями проекту
Українська мода поступово перетворюється в повноцінну fashion-індустрію, і довідник найвпливовіших особистостей у ній — один із найважливіших маркерів цього. Хто ці професіонали та що вони роблять для розвитку сектора прямо зараз? Розповісти про головних інсайдерів української моди та створити першу присвячену їм книгу — таке завдання поставили перед собою історик моди, fashion-критик і куратор Зоя Звіняцьківська та редактор відділу моди українського Harper's Bazaar Антон Єременко. У режимі прямих ефірів вони проведуть десятки інтерв'ю з кращими гравцями галузі та на їхній основі напишуть довідник, який вийде вже у вересні.

Спільна підготовка до роботи Зої Звіняцьківської та Антона Єременко почалася ще пару років тому, але ми дізналися про неї лише зараз! Днями відбувся реальний старт проекту — Антон, як автор ідеї довідника, підписав грантову угоду про його створення з Українським культурним фондом, і fashion-експерти одразу приступили до роботи — перші інтерв'ю пройдуть вже цього тижня в інстаграм-акаунті @fashiondirectoryua.
Головна амбіція нашого проекту не стільки створити вичерпний або остаточний список інсайдерів української моди, скільки запропонувати критерії, за якими їх можна зараховувати чи не зараховувати до індустрії.
«У розробці критеріїв ми керуємося міжнародними практиками, та досить серйозним орієнтиром для нас є відомий портал The Business of Fashion. [Авторитетне видання щорічно складає список 500 найвпливовіших людей у світовій індустрії моди. BoF 500 формується редакторами медіа на підставі сотень номінацій і досліджень — прим. ред.] При цьому українська мода має свою серйозну специфіку, яка знайде відображення в структурі довідника, в якій будуть виділені різні "категорії" учасників української модної індустрії. Деякі з них аналогічні міжнародним (наприклад, дизайнери), а деякі ми створили самі або модифікували під нашу специфіку», — Зоя Звіняцьківська поділилася подробицями з Blur.

Зоя Звіняцьківська
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Сьогодні @ayeremenko підписав грантову угоду з @ucf_in_ua на створення першого в Україні довідника про модну індустрію. Разом з @zoya_zv ми йшли до цього кілька років. З сьогоднішнього дня ми активно починаємо працювати над створенням @fashiondirectoryua та намагатимемось робити це максимально публічно. В цьому аккаунті у режими прямих ефірів ми братимемо інтерв’ю у кращих представників моди в Україні, на основі яких напишемо книгу та представимо її вже у вересні цього року. Нас чекають неймовірні кілька місяців, тож давайте проводити їх разом! #запідтримкиукф P.S. На другому знімку ми рік тому, після першої спроби подати заявку на грант, а на третьому - грантовий договір підписаний сьогодні. P.P.S Перша фотографія знята кілька годин тому, тому не зважайте, що @zoya_zv у шапці. Таке літо.

Публикация от FASHION DIRECTORY OF UKRAINE (@fashiondirectoryua)

Список знакових інсайдерів, який ми побачимо в друкованій книзі, звичайно, не буде остаточним. До нього увійдуть ті професіонали, які найбільше впливають на індустрію моди в 2020 році. В 2021-му картина може бути зовсім іншою, тому ключовою частиною проекту стане сайт, який продовжить жити після закінчення проекту з УКФ. Онлайн-довідник буде оновлюватися щороку.

Зоя Звіняцьківська та Антон Єременко виступають співавторами довідника та планують брати інтерв'ю і писати про кожного учасника по черзі. «Усі кандидатури ми обговорюємо разом і приходимо до спільного рішення. Це абсолютно партнерська робота, і тут немає питання авторського стилю, навпаки, наші тексти повинні бути максимально уніфіковані», — каже Зоя.

Спочатку автори хотіли включити в довідник 100 інсайдерів, але згодом відмовилися від цієї ідеї.
Сумлінність дослідника вимагає від нас взяти реальні цифри, а не підганяти їх під гарне кругле число. Зараз, за нашими підрахунками, це близько 80 героїв
Друкована версія довідника української моди вийде вже в перших числах вересня і буде презентована в форматі серії круглих столів у режимі онлайн. Blur також планує взяти інтерв'ю у Антона та продовжує стежити за реалізацією проекту. Побажаємо творцям легкого старту та плідної роботи! Ради, що в Україні з'являються критерії професійної моди.

Читаємо про модні шоу, вінтажний одяг і видатних особистостей fashion-індустрії

Близько 80 ключових гравців галузі стануть героями проекту

Made on
Tilda