Катерина Возіанова: «Сучасна розкіш — це індивідуальний підхід»
Світ змінюється швидко та безповоротно, але є речі, які залишаються незмінними, — традиції. Поки модні дизайнери шукають нові форми та сенси, майстри bespoke переслідують одну єдину мету — створити костюм найвищої якості з ідеальною посадкою
Уже 12 років Indposhiv Bespoke House залишається провідною майстернею України з пошиття костюмів у відповідності зі стандартами британської гільдії кравців. Історія Дому почалася з трьох людей в маленькій квартирі, а сьогодні продовжується з командою з 60 співробітників у 4-поверховому будинку. Днями Indposhiv відзначив свій день народження. І поки в ательє готувалися до вечірки, наша редакторка зустрілася з його засновницею Катериною Возіановою.
КОЛИ Я ПОЧИНАЛА ЦЕЙ БІЗНЕС, МЕНІ БУЛО ВАЖЛИВО РОБИТИ НАЙКРАЩІ КОСТЮМИ, що ТІЛЬКИ МОЖУТЬ БУТИ
Така мета неодмінно веде на вулицю Savile Row в Лондоні, де зосереджені легендарні ательє. У 2004 році місцеві кравці вирішили захистити високі стандарти пошиття чоловічого костюма та створили Savile Row Bespoke Association. Тепер, аби майстер міг називати своє ремесло bespoke, йому потрібно дотримуватися певних правил гільдії. Головні з них — використання індивідуальних лекал, створених за мірками клієнта, неклейова технологія пошиття та мінімум 50 годин ручної роботи. Тому на створення одного костюма йде близько 8-9 тижнів.

Катя говорить, що неідеальні стебки тільки підкреслюють красу копіткої праці: «Вони не можуть бути ідеально рівними — їх шиють люди, а не машини та роботи».

Indposhiv Bespoke House був першим Домом в Україні, який почав працювати за стандартами Асоціації. Стібок за стібком тут народжувалися нові вироби для бізнесменів, топ-менеджерів, політиків та інших чоловіків, які вважають, що гідні бездоганного костюма. Сьогодні Indposhiv перетворюється на справжній чоловічий клуб і зберігає традиції навіть у непрості часи пандемії.
Світ змінюється, а з COVID-19 він став змінюватися ще стрімкіше. Це зачепило fashion-індустрію та сильно торкнулося bespoke бізнесу, в якому особисте спілкування і є самою суттю. Зараз всі адаптуються і вже готові приймати замовлення через Zoom. Це питання часу, технологій і логістики, коли зміняться засоби отримання замовлення та його здійснення, але сама суть залишиться тією ж самою.
Пошиття за індивідуальними лекалами завжди було преміальною послугою. І коли я питаю Катю про те, що для неї сучасна розкіш, вона відповідає «індивідуальний підхід», який став ще ціннішим під час карантину:
Коли з тобою говорять не боти і не алгоритми. Коли ти маєш розкіш особисто спілкуватися, працювати або отримувати сервіси від живих людей, і коли ці сервіси надані виключно тобі. Мені здається, це розкіш, тому що це зникаюче поняття. У своєму бізнесі, в нашому «індпошивовському» світі, ми як раз намагаємося розвивати цю культуру bespoke і давати зрозуміти, наскільки це важливо та наскільки змінюється якість життя, коли ти цією культурою оточений.
Indposhiv приймає замовлення в Києві, Одесі та Лондоні.

«На жаль, уже рік ми фізично не можемо поїхати в Лондон, але ми представлені там з 2014 року. Знаходимо клієнтів, робимо примірки, привозимо виріб до Києва, шиємо його та відвозимо здавати», — розповідає Катя.

Спочатку в майстерні була амбіція залучити клієнтів англійців, але її складно реалізувати, маючи справу з консервативними традиціями:
Коли костюм коштує 1800 фунтів, ми розуміємо, що його аудиторія — це не просто звичайний клерк в банку. Клієнти з великою недовірою ставляться до всього, що намагається називатися bespoke, але не вироблено в Англії. Хоча навряд чи можна назвати секретом, що те, що продається або здається на Savile Row, виготовляється не на Savile Row і навіть не в Англії. Причини цього абсолютно зрозумілі та комерційні. Але тим не менше потрапити до тієї аудиторії в Лондоні тоді нам не вдалося, а потім якось абсолютно природно до нас почали приходити вихідці з колишнього СРСР, і ми почали працювати з ними. І зараз в нашому клієнтському портфоліо близько 60% експатів, а всі інші клієнти — це або корінні англійці, або інші іноземці, які працюють в Лондоні.

Да Одеси ми їздимо кожного місяця. Процес називається транк-шоу — між іншим, звичайна практика серед кравців Savile Row. У подорожі закладені досить великі обсяги, та у вересні 2020 року я дізналася, що деякі майстерні закриваються, тому що зменшився потік іноземних клієнтів, який може становити 60-70%.
У нас немає жодної цінності, яка будь-яким чином змінилася з приходом пандемії
Професіоналізм і любов до роботи особливо важливі в Indposhiv Bespoke House.
Хто б не приходив до нас працювати, він повинен або вже бути професіоналом, або у нього повинен бути потенціал їм стати, — підкреслює Катерина. — Ні в кого з нашої компанії немає мети вийти на пенсію якомога швидше, заробити свої дивіденди, кинути все і поїхати. Ні. Навіть якщо світ зміниться супер сильно, ми все одно продовжимо працювати, тому що ми це дуже любимо. Не можу ручатися за всіх, але вважаю, що у переважної більшості, понад 90% співробітників, перша мотивація роботи у нас не гроші. До нас приходять реалізовувати себе. І це стосується абсолютно всіх спеціальностей — від кравця до клінінг-леді.
Ще одна рушійна сила компанії — позитивне ставлення до життя:
Увесь минулий рік, незважаючи на всю його сюрреалістичність, був для нас найкращим в історії
Здавалося б, кому потрібні костюми, коли всі сидять вдома, але тим не менш потрібні. Тому я думаю, що позитивний підхід — це теж наша ключова цінність, яка проходить з нами через чергову кризу. Вона нас не руйнує. Ми, навпаки, стаємо сильнішими.
Костюми Indposhiv обирають чоловіки, які зробили себе самі:
Нашу основу клієнтської бази складають власники бізнесів і топ-менджери, які звикли до кращого та цінують сервіс. Вони точно не готові проводити години в походах по магазинам. Їм важливо, щоб їхні вподобання знали. Вони вимогливі до себе і, відповідно, до нас.
Більшість клієнтів майстерні носять костюми не тому що їм потрібно їх носити, а тому що відчувають, що гідні. Гідні того, щоб над одним замовленням працювала команда з 20 людей протягом двох місяців.
Для них одяг — взагалі не головне. Але якщо він є, він повинен бути бездоганним
Дійсно добре скроєний і зшитий костюм прикрашає чоловіка. Будь-кого. І коли ти звик бачити себе таким, тобі вже важко надіти спортівочки.
«Я — новий український чоловік. У мені сплелися традиції сходу і раціональність заходу. Я завжди комусь щось винен, і від мене усі чогось чекають. Я не вимираючий вид, але подібних мені мало», — можна прочитати в маніфесті компанії.
«Чим більше чоловік має, і я зараз говорю не тільки в матеріальному плані, тим більше він дійсно комусь винен — це 100% факт, — пояснює Катя. — Якщо чоловік керує заводом в 1000-3000 осіб, він забезпечує цим людям роботу, зарплатню тощо. Тому чим більше масштаб людини, тим більше почуття його боргу перед суспільством. Але коли він приходить до нас, він вже нікому нічого не винен. Він не повинен втягувати свій живіт, не повинен стояти по стійці смирно. Він дивовижний і прекрасний такий, яким він є. А ми зробимо все для того, щоб підкреслити в ньому найкраще і приховати все, що він хоче».
Ми намагаємося надавати максимально гарний сервіс, ніби кожен клієнт — це президент
І поки в світі стираються чіткі межі жіночого та чоловічого, костюм, який ідеально сидить на фігурі, залишається втіленням мужності.

«Bespoke — це окремий світ, який очевидно потрібен не всім. Але коли чоловік надягає костюм на примірці — це настільки приголомшливо. Настільки
воістину та по правді маскулінно без жодних прикрашань і біцепсів», — погоджується зі мною Катя.

Але в Indposhiv можна замовити не тільки піджак, брюки та сорочку. Ательє створює пальто, хустки з авторськими принтами, краватки, метелики, преміальний домашній одяг, піжами та інші вироби.

Сьогодні Indposhiv Bespoke House працює над тим, щоб мати можливість приймати замовлення дистанційно, а ще прагне стати тим місцем, куди можна прийти не тільки за новим одягом, а й за спілкуванням із однодумцями. Як каже Катя, випити кави або віскі, зіграти партію в шахи, розслабитися і піти далі змінювати цей світ.

Засновниця бренду DZHUS про нову колекцію, речі-трансформери та зміни за 10 років історії марки

Український бренд, сукні якого носять навіть на іншому кінці планети, допомагає жінкам возз'єднатися зі своїм істинним Я

Провідний український дизайнер про диктат тіла та модного образу

Made on
Tilda