Iris van Herpen представила кутюрну колекцію, натхненну анатомічними ілюстраціями
Біоморфізм, прозорі тканини та тисячі рухомих деталей
У перший день Тижня Haute Сouture в Парижі нідерландська дизайнерка Айріс ван Херпен представила колекцію сезону весна-літо 2020. Sensory Seas натхненна малюнками іспанського лікаря та одного з основоположників сучасної нейробіології Сантьяго Рамона-і-Кахаля, а також зображеннями глибоководних гідрозойних організмів. Дендрити відкрили Айріс цілі мікро та макросвіти — модельєр провела паралель між рухами розуму, тіла та всесвіту. Мабуть, можливість «оживити» тканини залишається головною мрією дизайнера. У нову колекцію Iris van Herpen увійшли футуристичні сукні з «живим мереживом».
Одну з моделей Айріс розробила спільно з архітектором Філіпом Бізлі — білу скульптурну сукню, зібрану з тисяч шматочків сітки, що розділені лазером на мільйони шарів, які стискаються та розширюються подібно морським припливам і відпливам. А деталі листоподібної форми на платті Liquid Labyrinths з органзи імітують структуру розгалужених відростків нейронів.

Показ кутюрної колекції пройшов у Зимовому цирку, в якому встановили світлову інсталяцію. Моделі виходили на арену ніби через портал, який з'єднує чи то різні всесвіти, чи то майбутнє з сьогоденням.
Нідерландський дизайнер об'єднує мистецтво, науку, сучасні технології та копітку ручну роботу. Це злиття народжує наряди, які багато хто порівнює з костюмами для фантастичних фільмів з неземними героями.

Для створення своїх колекцій Айріс однією з перших у своїй галузі почала успішно застосовувати метод 3D друку. Цікаво, що при підборі тканин дизайнер віддає перевагу або найпередовішим матеріалами, або підкреслено архаїчним. Вона використовує вуглеволокно, латекс, поліетилентерефталат, створює взуття з агату та яшми.

Модельєр вивчає, як функціонує тіло людини та як вона може задіяти свою внутрішню енергію, адже «між людським тілом і одягом завжди існують цікаві відносини».
Made on
Tilda