В Україні відбувся Міжнародний конкурс молодих дизайнерів
Переможницею стала Тесс Ван Залінґе з Нідерландів
Незважаючи на те, що третій International Young Designers Contest довелося частково проводити онлайн, конкурс від Ukrainian Fashion Council зібрав рекордну кількість дизайнерів. Молоді таланти з 12 країн продемонстрували 19 колекцій. IYDC об'єднав фіналістів з Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Угорщини, Естонії, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Словенії та України. Попередньо кожен учасник переміг у національному конкурсі чи був обраний професійною fashion-інституцією в своїй країні. Також цього року оргкомітет IYDC запросив до участі незалежного учасника — дизайнерку з Нідерландів, яка й отримала головний приз конкурсу.

15 жовтня на медіаконференції в онлайн-форматі було оголошено володарку Ґран-прі IYDC-2020. Тесс Ван Залінґе виграла 5 000 доларів та стипендію для навчання на одному з літніх курсів IED-Istituto Europeo di Design.
У фіналі оргкомітет IYDC провів fashion-зйомку та створив віртуальні презентації 19 колекцій учасників, які оцінювали експерти з п'яти країн: Ліана Сатенштейн (США), Джованні Оттонелло (Італія), Ріккардо Терцо (Італія), Ю Масуї (Японія), Філіп Пурхашемі (Бельгія), Анна Барр (Франція).

«Молоді таланти народжуються і потребують підтримки, незалежно від того, що відбувається у світі. Позбавити їх можливості продемонструвати себе і свій творчий потенціал, аргументуючи це глобальними катаклізмами, було б несправедливо і безвідповідально. Тому для нашої команди провести конкурс у цьому році − принципова позиція. Не фокусуватись на перешкодах, а знаходити рішення, об'єднуючи зусилля з нашими партнерами. Нас надихає, що кількість фіналістів цьогоріч зросла», — прокоментувала керівниця проекту Вікторія Харченко.
Вперше за історію конкурсу будь-який бажаючий міг віддати свій голос за найкращу на його погляд колекцію на публічному голосуванні у Facebook. Відеопрезентації робіт публікувалися трьома блоками — 12, 13 та 14 жовтня. Партнер IYDC 2020 COCOS Fashion Trade нагородив одразу трьох дизайнерів, які набрали найбільшу кількість голосів у кожному блоці. Спеціальний приз партнера — розробку логотипа свого бренду — отримали Дора Хеґедс (Угорщина) та Олександра Воловікова (Білорусь). Лідерка третього дня Боряна Ватова (Болгарія) набрала загальну найбільшу кількість голосів та виграла повну розробку брендингу й консалтингову підтримку просування свого бренду на ринках Європи та Ізраїлю.
Роботи фіналістів International Young Designers Contest 2020
Також на онлайн-медіаконференції арт-куратор Fashion Visual Art Residence Джованні Оттонелло оголосив переможця резиденції, що проходила в межах конкурсу. Під час FVAR були створені міжнародні команди фотографів та дизайнерів-фіналістів конкурсу, які разом розробляли fashion-stories онлайн. Перемогу у FVAR здобула фотографиня Марія Правосуд, вона нагороджена стипендією на навчання у IED — Istituto Europeo di Design.
Марія Правосуд — переможниця Fashion Visual Art Residence 2020
IYDC відбувся за підтримки Українського культурного фонду. Партнером конкурсу та співорганізатором Fashion Visual Art Residence став IED — Istituto Europeo di Design.

Інсайдери обговорювали проблеми індустрії в віртуальному Grand Palais

Дизайн локації натхненний шістьма моделями бренду

Український бренд, сукні якого носять навіть на іншому кінці планети, допомагає жінкам возз'єднатися зі своїм істинним Я

Made on
Tilda