Вибір редакції: 5 книг січня
Від спогадів першого стрітстайл-фотографа до дослідження кемпу
80 років ЦУМу
У 2019 році київський ЦУМ відзначив своє 80-річчя. З нагоди ювілею команда універмагу та видавничий дім «Антиквар» представили спеціальне видання про історію та ролі столичного ЦУМу, доповнене коментарями експертів: як важливий архітектурний об'єкт став домінантою Хрещатика, місцем зустрічі богеми та творчої інтелігенції. Книга в форматі coffeet table book створена для тих, хто любить моду, Київ і хоче дізнатися більше про рітейл в Україні.
Shoot For The Moon
У Лондоні триває масштабна виставка одного з найбільш яскравих та оригінальних fashion-фотографів сучасності Тіма Вокера. Щоб краще познайомитися з творчістю майстра, рекомендуємо його книгу Shoot For The Moon, приурочену до відкриття виставки в музеї Вікторії та Альберта. До збірки, яка стала продовженням книги Story Teller, увійшли найбільш сюрреалістичні роботи Вокера.

Розкіш, декадентська ексцентричність і дикість — у виданні зібрані образи, які вимагають, щоб їх сприймали як мистецтво. У новій книзі фотографа ви побачите знаменитих особистостей модної індустрії та сучасної культури, а також тексти та коментарі експертів і самого Тіма Вокера.
Модне сходження

Спогади першого стрітстайл-фотографа
Спостерігати за людьми на вулицях Нью-Йорка приносило Біллу Каннінгему найбільше задоволення. Кут 57-й вулиці та П'ятої авеню був його улюбленою точкою міста, де культовий фотограф фіксував модні тенденції ще до того, як про них починали писати глянцеві журнали. Штатний фотограф New York Times вів колонки «На вулиці» та «Вечірні години», присвятивши документуванню вуличної моди половину свого життя. Хоча Білл ніколи не вважав себе папарацці, в його об'єктив потрапляли багато знаменитостей, включаючи Жаклін Кеннеді, Барбару Стрейзанд, Грету Гарбо, Девіда Бові та Карла Лагерфельда.

Білл Каннінгем завжди був закоханий в моду: до того, як стати впізнаваним і всіма улюбленим фотографом, він працював дизайнером дамських капелюшків і пройшов складний шлях становлення. Скромна, замкнута, але безумовно талановита людина — член французького ордена Почесного легіону — не поширювався про своє приватне життя, і тільки після його смерті в 2016 році в віці 87 років (до останнього дня працюючи фотографом в «Таймс») були знайдені мемуари Білла Каннінгема.

В автобіографічних оповіданнях символ Нью-Йорка дотепно та самоіронічно оповідає про свої підйоми та падіння на шляху до висот модного олімпу в місті свободи та гламуру: про сім'ю, яка вважала модну професію ганебною; про молодість і армію, де під час служби Білл водив солдат на екскурсії по паризьких вар'єте; про дизайнерську кар'єру, перші модні покази, улюблені капелюхи, роботу репортером і багато іншого. На тлі життєвих подробиць у книзі можна побачити роздуми про творчість, модний бізнес і гарний смак Білла Каннінгема, який займався фотографією 60 з 87 років свого життя.
CAMP: Notes on Fashion
Книга Ендрю Болтона, головного куратора Інституту костюма Метрополітен-музею в Нью-Йорку, досліджує кемп і його прояв у моді від зародження естетики до наших днів.

В основі книги — есе Сьюзен Зонтаг Notes on Camp 1964 року, в якому американська письменниця вперше визначила кемп як естетичний феномен, що включає в себе епатаж, театральність, еклектику, маргінальність і навіть вульгарність.

Хоча кемп можна знайти в більшості форм художнього вираження, мода стала одним з його головних провідників. У книзі CAMP: Notes on Fashion розповідається про те, як дизайнери успішно та не дуже зверталися до витонченого естетського смаку — змішували високе мистецтво з поп-культурою, використовуючи гротеск, гумор і пародію. Фотографії Джонні Дюфорта розкривають роботи Вірджила Абло, Джона Гальяно, Жана Поля Готьє, Вів'єн Вествуд, Карла Лагерфельда, Ельзи Скіапареллі та інших знаменитих дизайнерів.
Fashionopolis: ціна fast fashion і майбутнє одягу
Швейна промисловість виробляє 80 мільярдів одиниць одягу на рік — у ній працює кожна шоста людина на Землі. У своїй книзі журналістка Дана Томас розслідує збиток, нанесений індустрією моди, та розповідає про міжнародні рухи, компанії та окремих дизайнерів, які борються за її реформування, включаючи Stella McCartney, Levi's і Rent the Runway.

Дана Томас об'їхала весь світ, щоб відшукати перспективні проекти, які відновлюють традиційне ремесло та впроваджують передові стійкі технології. В одній книзі ви дізнаєтеся про 3D-одяг, вирощування матеріалів, переробку тканин, чисту обробку деніму та інші розробки. Автор Fashionopolis пропонує змінювати індустрію з самого себе.
Made on
Tilda