Вибір редакції: 5 книг січня
Вивчаємо моду з точки зору географії, соціології та культури
Території моди
Перше серйозне дослідження економіки моди з позиції географа.

Який шлях проходить одяг від фабрики до гардеробу? Чим зумовлена його соціальна та економічна цінність? У своїй роботі професор факультету соціальних наук Ноттінгемського університету Луїза Крю демонструє не тільки гламурну сторону індустрії, а й її «тіньову географію» — складні виробничі ланцюжки, експлуатацію праці та заохочення браконьєрства. Дізнайтеся, чого насправді варті дорогі модні речі, в книзі видавництва «Новое литературное обозрение».
The New Luxury
Люкс 21 століття — це взаємодія культових брендів вуличного одягу та елітних будинків моди. Нова книга Highsnobiety допомагає вивчити ринок розкоші, який змінюється під впливом молодіжної культури.

Коли стрітвір і снікерси не просто проникли в вищі ешелони моди, але і стали люксом, автори дають своє визначення «нової розкоші» — це не тільки те, що ви носите, а й те, що ви знаєте.

Книга випущена міжнародним видавничим домом Gestalten, який співпрацює з творчими людьми з усього світу, які досліджують архітектуру, візуальну культуру та дизайн.
Dries Van Noten 1-100
У двотомному альбомі видавництва Lannoo зібрані 100 колекцій бельгійського дизайнера — одного з фаворитів «антверпенской шістки». Більше 2000 фотографій, багато з яких не були опубліковані раніше, супроводжують статті модного критика Тіма Бланкса та британської журналістки Сюзанни Френкель. Чудова можливість дізнатися більше про роботу та натхнення дизайнера.

«Віддавши данину минулому, я можу зосередитися на майбутньому та своєму подальшому розвитку як дизайнера. 100-е шоу було святковим, і я хочу це свято продовжити», — прокоментував Дріс ван Нотен.
Любов. Стиль. Життя
Бестселер надихає читачів з різних країн світу, і особливе задоволення можна отримати, гортаючи його в друкованому форматі.

Стиліст, фотограф, ілюстратор і модний блогер Гаранс Доре говорить, що її книга — це «розмова про все, з чого складається життя сучасної жінки — про моду, стиль, роботу, любов...». Газета New York Times назвала Гаранс «Берегинею Стилю», паризький Vogue включив в число 40 жінок десятиліття, французький Elle — в 30 найвпливовіших, а GQ — в 25 найстильніших жінок світу моди.

Сьогодні інфлюенсер продовжує працювати в fashion-індустрії і вважає, що галузь може відмовитися від тижнів моди на користь більш сучасних і стійких презентацій колекцій.
Мода, бажання і тривога
Британський історик моди Ребекка Арнольд присвятила книгу конфліктам і суперечностям сучасної культури, які відбилися в моді кінця XX століття. У своїй роботі автор досліджує статус і владу, жорстокість і насильство, гендер і сексуальність:

У міру того як спокуса та споживання заявляли про себе в якості основних двигунів суспільства постмодерну, мода на порозі нового тисячоліття ставала все більш видовищною. Пошук все більш захоплюючих вражень призводив до того, що розкіш набридає, змінюючись показною аскезой, естетизацією бідності, хвороби та занепаду. І навіть почуття фрустрації і відторгнутості найменш привілейованих груп суспільства, що знаходило вираз у певних субкультурних стилях, могло перетворитися в привабливий товар. Під натиском контрастних образів звичні уявлення про співвідношення видимості та сутності, одягу та ідентичності розмивалися, народжуючи занепокоєння.

Читаємо про Харківську школу фотографії, експериментальну моду та делікатну історію хутра

Принти натхненні знімками Стефана Лісовського та Надії Шаповал

Аксесуари французького бренду в об'єктиві Тані і Жені Постернак

Made on
Tilda