Kinoshniki — місце, де розвивається культура
Як і в fashion-індустрії, в ресторанному бізнесі народжуються і згасають свої тренди. Першими їх підхоплюють найсміливіші заклади — пропонують гостям біодинамічні вина та використовують насіння польового рижію замість чіа. Вони заздалегідь знають, що відвідувачам знадобиться час, щоб оцінити нові позиції меню. Але як інакше, якщо тренди — це 100% їхньої концепції? У числі таких модних закладів Харкова — ресторан Kinoshniki, який відкрився в 2020 році в будівлі колишнього кіноклубу. Сьогодні сюди приходять інфлюенсери, люди мистецтва та світу IT, сучасні гедоністи та сім'ї з дітьми. Харків'яни з різними інтересами збираються разом, аби подивитися фільми на великому екрані та обговорити їх, насолоджуючись вечерею. Редактор Blur прийшла в Kinoshniki на чай, щоб дізнатися більше про локацію, де гастрономія з'єднується з артом.
Дизайнер Денис Беленко створив інтер'єр в естетиці 70-х із дерев'яними панелями на стінах, вінтажними вазами та попільничками з гірського кришталю. Кілька кінокресел і касети, які використовують замість гардеробних номерків, нагадують про історію приміщення, де з 1950-х до кінця минулого століття збиралися любителі кіно. У головному залі встановлено великий екран, винна шафа та контактний бар, за якими готують кухарі на відкритій кухні (до речі, раніше тут працював буфет кіноклубу). Для дегустацій, майстер-класів та приватних заходів передбачені окремі затишні простори.
Ми хотіли задати тренди в ресторанному бізнесі не тільки в Харкові, але й в Україні. Для цього багато подорожували та дивилися, що зараз актуально в світі. Ми ті, хто готові бути незрозумілими, але задавати ці тренди та виховувати смак. У всьому — від інтер'єру до вибору кави. Так само і в музиці. Ми були першими, хто ставив такі треки, які люди шазамили та не могли знайти. Вони запитували, говорили, що їм хочеться просто прийти попити кави, щоб послухати цю музику.
– розповідає керуюча рестораном Оксана Васіна.
Під фірмовий плейлист даутемпо від закордонних діджеїв в Kinoshniki розвивається три головних напрямки — кухня, бар і вино.
Кухня
«Ми назвали нашу кухню новою локальною, тому що використовуємо як місцеві продукти, так і запозичення, — говорить арт-директор Kinoshniki Антон Татевосов. — Тренд на локальну кухню виник давно, але незважаючи на те, що ми знаходимося в центрі Європи, його ударна хвиля досягла Харкова не відразу».

Цього року в Kinoshniki запустили серію вечерь «12 гастронавтів»: щомісяця до ресторану запрошують талановитого українського шефа, який розділяє їхні цінності та радує гостей несподіваним поєднанням смаків. Своїми гастрошедеврами вже встигли здивувати Лев Гординський, Андрій Петренко й Едуард Канарян.
Крім добре знайомих продуктів, які ростуть на території України та ближнього зарубіжжя, — капуста, буряк, часник, картопля, гриби — в стравах від шефа можна побачити тюльпани чи алое, які, наприклад, готував Едуард Канарян. Можливо, вони стоять прямо на вашому підвіконні, але ви ще не встигли покуштувати їх на вечерю.
Бар
Шеф-бармен Герасімос Лівіератос і бренд-бармен Олексій Костенюк розробили фірмові коктейлі, з'єднавши кокос і кріп, смажений часник і полуницю, а класичні напої представлені в авторському виконанні. Тут можуть подати абсолютно прозору Криваву Мері, яка збереже свій впізнаваний смак.

«Наші коктейлі хочеться розкладати на атоми, — каже Оксана. — За ними стоїть велика виконана робота й обладнання, яке ми вперше привезли в Україну. Це дуже кропітка праця, яку може не оцінити кінцевий споживач».
Вино
У нас величезна винна шафа, яку ми робили на замовлення з трьома температурними режимами. Але фішка навіть не в обсязі нашої винної карти (ми починали зі 120 позицій, а зараз їх більше 250), а в якості складу вин. У нас багато органіки та біодинаміки, які незрозумілі гостями. Щоб просвіщати в цій справі, ми придумали дегустаційні сети. Гість може боятися замовити келих, тому ми даємо спробувати кілька мілілітрів. Що йому сподобалося, то він і купує.
Оксана Васіна
керуюча рестораном
Сомельє Олександр Майборода допоможе обрати «саме те» вино для «саме того» вечора
Труднощі виробників органічних і біодинамічних вин в тому, що цей бізнес, найімовірніше, не про гроші. 5 років ти доглядаєш за землею певним чином, щоб отримати сертифікат. Потім саджаєш лозу, вона приживається і дає урожай, який потрібно зібрати і правильно обробити. Урожай не повинен бути знищений шкідниками, хворобами та погодою. У підсумку років через 8 можна отримати перші вина, які користуються великою популярністю в світі, тому що в їхньму виробництві не застосовуються ніякі хімікати.
Антон Татевосов
арт-директор
Для «кіношників» важливо використовувати натуральні інгредієнти, до того ж команда прагне до безвідходного виробництва з турботою про природу: зі шкірки моркви роблять чіпси, а із залишків цибулі-порей — попіл, яким посипають страви. Для упаковки замовлень take away тут використовують біорозкладний посуд із крохмалю.
Життя «кіношників» наповнене едьютейнмент-подіями. Щочетверга в ресторані дивляться та обговорюють авторське кіно (щоб допомогти глибше зрозуміти картину, в гості запрошують кінознавця Родіона Броннікова або харківських акторів), а по неділях збираються на сімейні фільми за пізнім сніданком.
«У нас є дитяча кімната і ми дуже parents friendly, — каже маркетинг-директор закладу Христина Дронь. – Ми знаємо, що батьки таємно мріють про те, щоб дитину чимось зайняли». У ресторані з дітьми займаються англійською партнери компанії Eruditus і працює няня. Англійською мовою проводять і деякі кінопокази з коучем Назі Козирєвою, яка закінчила курси в Vancouver Film School.
Час від часу в ресторані влаштовують покази, присвячені одному режисерові. Наприклад, під час суворого карантину «кіношники» пройшлися по роботах Мартіна Скорсезе. Онлайн-курс перейшов в офлайн, і перша жива подія після локдауну зібрала повну залу. Під час серії лекцій «кіношники» навіть задавали домашнє завдання.

«Страшне слово, ніхто його не любить, але ми його давали прямо в своєму Instagram, будучи рестораном. Одна дівчина навіть виконала, ми і не сподівалися», — говорить Антон.

«Ми виводимо людей із зони комфорту, нашим домашнім завданням були пости — потрібно було трішечки оголити свої думки. Якщо змогли зачепити хоча б одну людину, ми вважаємо, що це успіх, — додає Христина. У нас в розробці нові заходи, якими ми незабаром порадуємо це місто».

Культура розвивається там, де їй є місце. Ресторан Kinoshniki робить все, щоб цим місцем бути.

Blur завітав в Indposhiv Bespoke House

Відкриваємо рубрику, присвячену кращим світовим роботам в області digital art

Made on
Tilda