Від вистави до проєкту квір-платформи — яким був перший фестиваль Kyiv Art & Fashion Days
Київ зустрів жовтень новим мультидисциплінарним фестивалем сучасного мистецтва, моди і культурних колаборацій
З такою кількістю талановитих дизайнерів і художників українська столиця має всі шанси стати світовим центром мистецтва і моди — вважає ідеолог проєкту Софія Чконія. Приїхавши до Києва, засновниця Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi, вирішила створити платформу для арт-колаборацій — з 7 по 10 жовтня відбувся перший Kyiv Art & Fashion Days.

Blur зібрав головні події фестивалю за участю брендів GUDU, Bobkova, ARTEMKLIMCHUK і Lake Studio.

GUDU х BORJOMI
Відкрив фестиваль показ колекції Лаші Мдінарадзе в Національному музеї Тараса Шевченка, що була створена у співпраці з Borjomi. Як і GUDU, бренд мінеральної води має грузинське коріння, тому принт для лінійки був натхненний лініями та формами Болніського хреста, зображеного на грузинському прапорі.
Bobkova х Notuko
Христина Бобкова присвятила свою колекцію джазу, об'єднавшись із онлайн-галереєю сучасного мистецтва Spilne Art і Radio Jazz. Принти для одягу створила художниця Notuko, а також її картини прикрасили клуб 98.3 FM, де проходив показ.
ARTEMKLIMCHUK х Юлія Моховикова
Артем Климчук став ще одним дизайнером, який представив колаборацію з художницею. Шоу весна-літо 2022 в готелі Fairmont доповнили роботи Юлії Моховикової та звуки класичної музики. Колекція Escape присвячена мистецтву: «Історія про цінності просто йти, просто сидіти, просто слухати білий шум, жити без поспіху. Насолоджуватися собою, в моменті без минулого і майбутнього часу», — йдеться в прес-релізі.
Lake Studio х Dakh Daughters
Lake Studio показали свою колекцію на сцені театру «Сузір'я». Dakh Daughters і український режисер Влад Троїцький адаптували документально-музичну виставу Make Up, у якому жінка перетворюється в диву, використовуючи одяг і макіяж. Принти для шовкових нарядів створила арт-ілюстраторка Даша Ганненко. Кольори і малюнки колекції The Cell натхненні самою природою — засновниці бренду Анастасія Рябоконь і Олеся Кононова впевнені, що людина досягає гармонії, коли клітини її тіла вібрують на одній частоті з клітинами природи.
Проєкт Anti-Fashion від The Fungus
Грузинські квір-художники The Fungus вперше приїхали до Києва з виставкою Anti-Fashion, яка досліджує значення одягу для гендерної ідентичності. «В патріархальних країнах, таких як Грузія, одяг часто стає способом протесту, а іноді навіть виразом політичного або соціального питання. Для квір-людей, які є однією з головних мішеней упередженої культури, одяг набуває концепції і значення обладунків. Це також часто вказує на приналежність до певної спільноти, групи або безпечного місця», — пояснюють представники The Fungus.
Еротичний зін «Грішниця»
Фотограф Julie Poly представила другий випуск арт-зіну «Грішниця» — українського журналу, який фокусується на темі еротики та її уявленні в сучасному світі. Другий номер присвячений темі тату. У ньому можна побачити фотопроєкти, психологічні тести та оголошення читачів, які шукають нових знайомств. Презентація випуску відбулася в стрип-клубі з танцівницями pole dance.
Instagram / hrishnytsia

Свої колекції презентували учасники з України, Грузії та Литви

Ірина Джус продовжує розвивати концепцію уніфікованих предметів гардероба

Заохочуючи інновації та соціальну відповідальність

Made on
Tilda