Що станеться з модою в 2020-х на думку Лі Еделькорт
Один з головних тренд-прогнозистів світу розповідає про тенденції нового десятиліття
Бренди обожнюють fashion-аналітика Лі Еделькорт за її здатність передбачати бажання клієнтів. На її думку, в 2020-х роках ми будемо дбати про ідеальний одяг менше, ніж про більш справедливий світ, пише The Guardian.
1
Дизайнери віддаватимуть перевагу натуральному фарбуванню та стійким тканинам
Натуральні барвники, зроблені, наприклад, із цибулі або авокадо, можуть стати мейнстрімом. Тоді споживачі по-новому подивляться на спокійні відтінки. Разом з тим дизайнери все частіше будуть використовувати матеріали, зроблені з кропиви, водоростей та інших натуральних матеріалів, які здатні розкладатися на 100%.
2
Споживачі побачать переваги non-fashion моди
Еделькорт вважає, що в 2020-х роках буде популярним функціональний одяг, натхненний робочою уніформою. Втомившись від постійної новизни, ми прийдемо до чогось більш розумного та прагматичного.
3
Але ми як і раніше будемо любити романтичні сукні
Fashion-аналітик зазначає, що романтичні сукні з трохи завищеною талією та об'ємними елементами залишаться в тренді. Такі дизайнери, як Simone Rocha, буду отримувати широке визнання завдяки створенню силуетів, які забезпечують «танцювальну» ходу.
4
Наступне десятиліття стане епохою колаборацій
Лі Еделькорт впевнена, що в найближчому майбутньому в моди та дизайну з'явиться більше можливостей для творчої співпраці. Саме на перетині дисциплін народжуються по-справжньому цінні ідеї, які змінюють індустрію.
5
Дбайливе ставлення до речей спровокує розвиток анімізму
Експерт відзначає популярність шоу Марі Кондо про мистецтво наведення порядку, яке вийшло на Netflix в минулому році, та стверджує, що скоро люди повірять «одкровенню» про те, що відсутність речей зробить нас щасливішими. В результаті споживачі почнуть ставитися до своїх обраних речей настільки дбайливо, що ми побачимо розвиток анімізму — люди будуть любити та поважати неживі предмети як своїх домашніх тварин. Еделькорт каже, що це відбудеться не так скоро, але це обов'язково станеться.
Що потрібно знати про Лі Еделькорт
Лідев'ю Еделькорт, засновниця агенції Trend Union, почала свою кар'єру форкастера 45 років тому, коли оточуючі вважали її діяльність скоріше чаклунством, ніж аналітикою. Але прогнози експерта виявлялися точними так часто, що врешті решт вона завоювала глибоку повагу.
trendunion.info
Уже не один десяток років Лі Еделькорт допомагає брендам, включаючи Prada, Zara та Coca-Cola, передбачати бажання клієнтів. Тренд-прогнозист працює не тільки з модними марками, але і з компаніями, які виробляють косметику, аксесуари, техніку та автомобілі, а також консультує готелі, супермаркети та банки. Паралельно Лі є деканом факультету гібридного дизайну в нью-йоркському коледжі Parsons School of Design і куратором виставок.

Лі Еделькорт народилася в Нідерландах, здобула освіту в школі мистецтв і деякий час працювала у великому мультибрендовому магазині Bijenkorf — тоді fashion-експерт і почала прогнозувати майбутні тенденції, аналізуючи, що буде цікавити клієнтів через кілька сезонів. В середині 70-х Еделькорт переїхала в Париж і заснувала агенство Trend Union, яке існує до цих пір. Лі — автор знаменитого маніфесту Anti-Fashion, в якому аналітик розповідає про 10 причин, за якими мода, якою ми її знаємо сьогодні, вичерпала себе і зробила крок на шлях кардинальних змін.
Made on
Tilda