Фільм «Маленькі жінки» отримав Оскар за кращий дизайн костюмів
Як Жаклін Дюрран створювала вбрання в стилі XIX століття
Драматичний фільм «Маленькі жінки» режисера Грети Гервіг став уже восьмою екранізацією роману американської письменниці Луїзи Мей Олкотт. Емма Вотсон, Сірша Ронан, Флоренс П'ю та Елайза Сканлен зіграли чотирьох сестер, чия юність припала на роки Громадянської війни в США. Кожна дівчина прагне реалізувати себе, кидаючи виклик патріархальному суспільству.

На 92-й церемонії Оскар в Лос-Анджелесі драма удостоїлася премії за кращий дизайн костюмів. Статуетку вручили Жаклін Дюрран, яка вже вигравала в цій номінації з фільмом «Анна Кареніна» і була номінована за дизайнерську роботу над картинами «Спокута» та «Гордість і упередження».
Аби відтворити сукні для представниць середнього класу з феміністичним настроєм, Жаклін вивчала фото жінок-радикалок, які жили в XIX столітті. Як пише Vogue.ua, для кожної з чотирьох сестер була підібрана своя ключова колірна палітра: Мег з'являється в зеленому та лавандовому, Бет — у коричневому та рожевому, Емі — в блакитному, а Джо надягає червоний та індиго.

Емі — головна модниця серед сестер. Її стиль натхненний полотнами імпресіоністів, якими вона захоплюється. Відповідно до Вікторіанської епохи для дівчат створили сорочки, корсети, ліфи, шаровари, під'юбники і криноліни. Хоча яскраво виражена нонконформістка Джо відмовляється від корсета, носить звичайні вовняні спідниці та навіть одягає шаровари замість брюк, тому глядач бачить в її рухах набагато більше свободи.
Костюмери допустили вольності і в чоловічих образах. Героя Тімоті Шаламе не побачиш в піджаках вільного крою, тому що вони абсолютно не йшли акторові. Костюми Мармі, матері дівчаток, виявилися найскладнішими для дизайнера — вони поєднали вікторіанські традиції з прогресивними поглядами. Незважаючи на те, що героїня відбувається з благочестивої родини з Східного узбережжя, в ній так само, як і в її дочках, живе дух нонконформізму. На це натякає червона стрічка на темному очіпку Мармі.
Художник по костюмах Жаклін Дюрран дозволила собі усвідомлено порушити деякі модні правила епохи, щоб найкращим чином розкрити образи героїв.
Made on
Tilda