Вибір редакції: 5 книг березня
Від дослідження богеми до книги, присвяченій жінкам-дизайнерам
Богема. Чудові ізгої
Кого зараховувати до богеми та як до неї ставитися? З XIX століття у суспільства немає однозначних відповідей на ці питання. Книга дослідниці культури та професора Лондонського коледжу моди Елізабет Вілсон присвячена знаковим представникам богеми, історії зародження цього явища та його долі протягом трьох століть:

Художники паризького Монпарнаса, завсідники кав'ярень в мюнхенському Швабінга, мешканці нью-йоркського Грінвіч-Віллідж, тусовщики лондонського Сохо ... У міському середовищі зародилося строкате співтовариство, на яке добропорядний городянин дивився з сумішшю жаху, огиди, інтересу та заздрості. Це була богема, що об'єднала геніїв і пройдисвітів, дозвільних мрійників і невтомних служителів муз, радикальних активістів і блискучих гедоністів.
Культура в'язання
В'язання і гендер, в'язання і влада, в'язання і постмодернізм, в'язання і практики фемінізму — книга британської дослідниці Джоан Терні пропонує новий погляд на вид рукоділля з багатою історією і цілий стиль життя.

Автор показує, як змінювалося уявлення про в'язання починаючи з 1970-х років по теперішній час. А матеріалами дослідження послужили жіночі романи і детективи, роботи сучасних художників і усні наративи, в'язальні візерунки та перформанси.
Terence Donovan Fashion
Теренс Донован — один із найвидатніших фотографів «свінгуючих 60-х», який став відомим у Лондоні в період повоєнного відродження мистецтва, моди, графічного дизайну та фотографії. Поряд з Девідом Бейлі і Брайаном Даффі, фотографами зі схожими поглядами та походженням з робітничого класу, Донован був новою силою в модній фотографії.

Terence Donovan Fashion — перша книга, в якій зібрані модні фотографії майстра, збудовані в хронологічному порядку — від суворих монохромних 1960-х і 1970-х років до яскравих 1980-х і 1990-х років. В об'єктив Донована потрапляли моделі, знаменитості і члени королівської сім'ї. Книга показує, як його постійні винаходи та експерименти не тільки відрізняли його від сучасників, а й вплинули на наступні покоління.
Стать і костюм
Американський культуролог Енн Холландер вирішила відкрити невідомі сторінки в історії чоловічого костюма і вивчити його еволюцію, не позбавлену драматизму і несподіваних сюжетних поворотів.

Чому ця мода протрималася так довго? Які чинники визначили її стилістичну стійкість і переконливість? Як чоловічий костюм співвідноситься з сучасними поняттями про чоловічу та жіночу сексуальність? Як він пов'язаний з модою в минулому та в сьогоденні? І в яких стосунках перебуває з сучасним дизайном одягу та всього іншого? Чому жінки так відчайдушно прагнули копіювати чоловічий костюм з тих самих пір, як він був винайдений? Яке майбутнє його чекає?

Відповідаючи на ці питання, автор не обмежується рамками моди, згадуючи про безліч художників і творів мистецтва. Також Енн дає соціальні характеристики західного суспільства в різні епохи та аналізує естетичні тенденції.
Жінки в дизайні
Книга історика дизайну Ліббі Селлерс розповідає про 21 впливову фігуру в області архітектури, промислового, графічного та цифрового дизайну від початку ХХ століття до наших днів.

Заха Хадід, Кадзуо Седзіма з SANAA, Ейлін Грей, Деніз Скотт Браун, Лелла Він'єллі, Нері Оксман — якісь імена на слуху, інші відомі лише у вузьких колах, але безумовно варті уваги. Книга демонструє кращі роботи жінок-дизайнерів і шанує їхній видатний і часто недооцінений потенціал. А на форзаці видання розміщений графічний візерунок, що наочно демонструє, яка кількість жінок в дизайні по відношенню до чоловіків.

Занурюємося в теорію моди і надихаємося роботами Крістобаля Баленсіаги та Пітера Ліндберга

Про вплив революційного духу на жіночу моду

За стандартами британської гільдії кравців

Made on
Tilda