Вибір редакції: 5 книг листопада
Вивчаємо українських і японських дизайнерів, види тканин і зв'язок одягу та гендеру
In progress. Fashion of Ukraine since 1991
«Велика красива книга формату А4 та товщиною в 336 сторінок, до країв повна української моди», — так представила своє свіже видання український історик і критик моди Зоя Звиняцьківська.

Книга зроблена за матеріалами масштабної виставки про новітню українську моду «In Progress. Дрес-код України доби Незалежності», яка відбулася в київському комплексі «Мистецький Арсенал» у 2017 році. На сторінках видання можна знайти фото 200 робіт 40 вітчизняних дизайнерів: знімки експонатів, а також архівні та контекстуальні fashion-фото, які розповідають про божевільні 90-ті, гламурні нульові та концептуальні десяті. Зображення підкріплені текстами Зої Звиняцьківської — історіями про українську моду та наших людей у ній. Верстка, дизайн та фотозйомка експонатів — Гліб Муха.

Модне тіло
Книга англійського соціолога Джоана Ентуісла досліджує зв'язок одягу та гендеру. Доктор наук і професор Королівського коледжу Лондона дивиться на сучасне суспільство крізь призму одягу. Він аналізує історичні, соціальні та антропологічні функції моди в культурі, аби показати, що вона відіграє вирішальну роль у формуванні сучасної ідентичності — через тіло, гендер і сексуальність.

Автор стверджує: навіть андрогінні предмети одягу служать доказом того, що індустрія маніпулює гендерними межами. А оскільки мода як феномен виникала в Європі, Джоан впевнений, що одяг функціонує у всіх культурах схожим чином і завдяки цьому стає найважливішим елементом соціального порядку в усьому світі.
Fabric for Fashion: The Swatch Book
У цьому свотч-буці зібрано близько 125 зразків найбільш відомих і широко використовуваних видів тканин, включаючи натуральні — бавовняні, шовкові, вовняні, лляні, та синтетичні — ацетат, ліоцелл і нейлон.

Збірник дає можливість не тільки розглядати естетичну привабливість різних тканин, а й вивчати їхні структури, пробувати на дотик і оцінювати їхню вагу. Матеріали представлені в початковому стані до відбілювання, фарбування або обробки. Поруч із закріпленими зразками можна прочитати їхні описи та побачити ілюстрації. Справжній must have для дизайнера!
Future Beauty: 30 Years of Japanese Fashion
Перша книга, в якій пропонується комплексний огляд японської авангардної моди за 30 років — від 80-х до першої публікації роботи в 2010 році.

Познайомтеся ближче з творчістю японських дизайнерів Іссей Міяке, Йоджі Ямамото і Рей Кавакубо, які справили величезний вплив на світову сцену моди в кінці двадцятого століття — кинули виклик усталеним уявленням про красу та довели, що мода має право називатися мистецтвом. А після них на чолі нового покоління радикальних дизайнерів стали Тао Куріхара та Джун Такахаші, які швидко завоювали популярність.

«Future Beauty: 30 Years of Japanese Fashion» написана групою експертів на чолі з видатним істориком моди Акіко Фука та містить більш ніж 250 фотографій і ескізів. Книга досліджує особливу чутливість японського дизайну — унікальність його форм, крою та тканин.
Japanese Fashion Designers
Ще одне прекрасне видання про японських дизайнерів. Книга Бонні Інгліша, в основу якої лягли двадцятирічні дослідження, дає надзвичайно докладне й унікальне уявлення про роботу майстрів, які зуміли зв'язати моду з мистецтвом, ідеологією та соціальною політикою.

Японські дизайнери продемонстрували, що сучасна світова fashion-індустрія може бути одночасно і творчою, і комерційною, відмовившись ставити під загрозу свої ідеали. Вони залишилися автономними та незалежними у своєму дизайні та ділових відносинах. Надихаючі Міяке, Ямамото та Кавакубо здобули повагу та захоплення й вплинули на покоління дизайнерів і художників у всьому світі.
Made on
Tilda