Вибір редакції: 5 книг листопада
Історія текстилю та вуличного одягу, мистецтво кімоно та виставки Інституту костюма останніх років
Vogue and the Metropolitan Museum of Art Costume Institute
Щорічна виставка Інституту костюма, яку відкриває легендарний бал Met Gala, привертає сотні тисяч відвідувачів. Експозицію в Метрополітен-музеї підготували навіть цього року, нехай і з запізненням через пандемію.

Якщо ви хочете дізнатися більше про виставки та бали недавніх років — оновлене видання Vogue and the Metropolitan Museum of Art Costume Institute для вас. Книга охоплює останні п'ять років тематичних подій через призму Vogue, включаючи експозиції China: Through the Looking Glass (2015), Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination (2018), яка виявилася найбільш відвідуваною виставкою в історії музею, та торішню Camp: Notes on Fashion.
Kimono: The Art and Evolution of Japanese Fashion
У своїй книзі хранителька Азіатського відділу музею Вікторії та Альберта в Лондоні представила знімки колекції кімоно Нассера Халілі. Це більше 200 предметів одягу, які охоплюють практично 300 років японського текстильного мистецтва.

Книга Анни Джексон демонструє видатну творчість дизайнерів, які використовували поверхню одягу для створення носибельних творів мистецтва. Кімоно прикрашають візерунки та мотиви, які часто виконуються в складній комбінації технік ткацтва, фарбування і вишивки.

Завдяки виданню ви познайомитеся з вишуканим одягом імператорського двору, самурайської аристократії та заможних купецьких класів періоду Едо, а також із мінливими стилями та нової палітрою кольорів сукні часів Мейдзі та сміливими сліпучими кімоно періодів Тайсьо і раннього Сьова.
The Fabric of Civilization: How Textiles Made the World
Історія людства — це історія текстилю, стародавнього, як сама цивілізація. З моменту появи першої нитки потреба в тканинах рухала вперед технології, бізнес, політику та культуру.

У листопаді виходить нова книга, яка досліджує глобальну історію текстилю від палеолітичного льону до тривимірного в'язання, а разом з тим і світ, яким ми його знаємо.

Автор керівництва синтезує новаторські дослідження археології, економіки та науки, щоб розкрити дивовижну історію. Від мінойців, що експортують до Єгипту вовну, забарвлену дорогоцінним пурпуровим барвником, до римлян, одягнених в дорогий китайський шовк — торгівля тканинами проклала перехрестя стародавнього світу. Текстиль фінансував епоху Відродження та Імперію Великих Моголів; він дав нам банки та бухгалтерію, Давида Мікеланджело та Тадж-Махал. Суконний бізнес поширив алфавіт і арифметику, просунув хімічні дослідження й навчив людей представляти дані в вигляді двійкового коду.
This is Not Fashion: Streetwear Past, Present and Future
Історія вуличного одягу, розказана King ADZ і Wilma Stone. І починається вона в 1972 році, коли в Джерсі-Сіті відкрився перший стрітвір-магазин Trash and Vaudeville. А далі — панк, представники Ліги плюща, королі та королеви хіп-хопу Гарлема, скейтерська сцена Каліфорнії та багато іншого.

Автори книги розповідають про те, як субкультурні рухи захопили high street і high-end fashion, а також досліджують розвиток революційної модної тенденції, що охопила широкий спектр розрізнених племен, пропонуючи потужний сенс приналежності й ідентичності для всіх.

У книзі також розглядається, як епоха Інтернету змінила способи продажу та споживання вуличного одягу і як ця область може розвиватися в майбутньому.
Thinking Through Fashion: A Guide to Key Theorists
Навчитися думати крізь призму моди одночасно захоплююче та складно, оскільки це залежить від здатності критично ставитися до безлічі теорій і концепцій. Це перша книга, що покликана супроводжувати читачів в процесі осмислення моди. Вона дає зрозуміти актуальність соціальної та культурної теорії для моди й, навпаки, актуальність fashion-області для соціальної та культурної парадигм.

Thinking Through Fashion — керівництво для студентів і вчених в сфері моди, одягу та матеріальної культури, творчих індустрій, соціології, історії культури, дизайну та культурних досліджень. Кожна глава книги присвячена ключовому мислителю.

Дізнаємося більше про інсайдерів української fashion-індустрії, стійкий дизайн, а також про зв'язок моди з часом і релігією

Історії десятків міжнародних експертів зібрані в одному місці

Made on
Tilda