Рей Кавакубо вперше створила костюми для опери
Японська дизайнерка дебютувала в якості оперної костюмерки для постановки «Орландо» з проектом «Перетворення та звільнення»
8 грудня в Віденській державній опері відбулася знакова подія для театралів і fashion-інсайдерів — світова прем'єра вистави «Орландо» за однойменним романом Вірджинії Вулф. Уперше за 150 років на сцені Віденської опери поставили твір, музику для якого створила жінка — австрійський композитор Ольга Нойвірт. У її команду увійшли драматург Кетрін Філлу, британська режисерка Поллі Грем і засновниця бренду Comme des Garçons Рей Кавакубо.
Як розповіла дизайнерка в інтерв'ю Ванессі Фрідман, на розробку 142 костюмів було всього шість тижнів.
Аби впоратися з цим завданням і встигнути до Paris Fashion Week, Рей використовувала тему «Орландо» паралельно для чоловічої та жіночої колекцій Comme des Garçon сезону SS20. Так народився проект Transformation and Liberation ( «Перетворення і звільнення»), що складається з трьох частин. Перша, під назвою Act 1, була представлена на чоловічому показі Comme des Garçons Homme Plus; друга, Act 2, — під час шоу на жіночому Тижні моди в Парижі. А в якості костюмів для опери використовувалася заключна частина, Act 3.
Сатиричний роман «Орландо», опублікований в 1928 році, став одним з перших літературних творів, який торкнувся теми гендерної ідентичності. Першу частину книги головний герой Орландо проживає чоловіком, а другу — жінкою. Англійська письменниця розгорнула перед читачем сюжет, який охоплює 350 років.
Instagram / commedesgarcons
Для постановки дизайнерка створила яскраві гендерно-флюїдні наряди, які спотворюють пропорції людського тіла. Глядачі Віденської опери побачили костюми з жаккарду та парчі з флористичними візерунками, що імітують наряди королев, придворних і куртизанок. Над образами для спектаклю також працювали шляпник Стівен Джонс, який створив маски, та стиліст по волоссю Жюльєн Д'Іса, який надав перуки.

18 грудня постановку можна буде побачити в прямому ефірі на сайті Віденської опери www.staatsoper.com.
Made on
Tilda