Українська компанія Re-Leaf виготовляє папір з опалого листя
Серед клієнтів стартапу — L'Oreal, NYX і Samsung
Ідея закарпатського школяра втілилася в компанії, яка наближає людство до взаємно корисних відносин з природою.

У старших класах Валентин Фречка почав вивчати альтернативні джерела отримання целюлози, щоб зменшити обсяг вирубувки лісів. Шлях експериментів привів молодого винахідника до отримання волокна з відходів рослинного походження. Замість того щоб спалювати листя, прибране з вулиць, Валентин вирішив створювати з нього eco-friendly папір. Згодом член Малої Академії Наук України та переможець міжнародних олімпіад в Україні, Кенії, США, Південній Кореї і Тунісі заснував власний стартап.
Facebook / releafpaper
Re-Leaf Technology — перша в світі компанія, що виробляє екологічно чистий папір для упаковки з опалого листя. Матеріал перетворюється на пакети, гофровані поштові коробки, бірки для одягу та інші супутні предмети для продажу і транспортування товарів.
Запатентована технологія утилізує 2,3 тонни опалого листя будь-якого типу на 1 тонну виготовленого паперу. Це 17 врятованих дерев.
Процес створення матеріалу потребує в 15 разів менше води, ніж виробництво звичайного паперу.
Викиди вуглецю в атмосферу зменшуються до 78%.
Українське підприємство співпрацює з Ariston Group, WWF, L'Oreal, NYX, Samsung, Schneider Electric та іншими компаніями, продовжуючи вдосконалювати свої технології.
Обкладинка: Unsplash / Simon Berger
Made on
Tilda