Екологічне споживання більше не є модною тенденцією

Але чинить серйозний вплив на всю індустрію
Це один з основних висновків недавнього дослідження Французького Інституту Моди в складі IFM — кафедри Première Vision. Опитування 5 000 споживачів, що складають репрезентативну вибірку для Франції, Німеччини, Італії та США, допомогло краще зрозуміти погляди покупців на стійкий ринок моди та його товари, а також дослідити мотиви здійснення покупок.
1
Згідно з дослідженням, в 2019 році екологічні fashion-продукти придбали близько 50% європейських покупців. Однак керуючий директор Première Vision Жиль Ласборде зазначає, що при цьому мода відстає від інших секторів. Наприклад, частка споживачів, які вибирали органічні продукти харчування, склала 60% в усіх країнах. У Франції та Італії особливим успіхом користується екокосметика — такі beauty-продукти купили 57% французьких споживачів. У цих європейських країнах збереження і захист навколишнього середовища є основними мотивами екопокупок.
2

Опитування також показує, що при пошуку більш стійких модних товарів клієнти брендів віддають перевагу тканинам з натуральних волокон і переробленої сировини, при цьому найбільш шкідливими для навколишнього середовища вважають поліестер, акрил, поліамід і шкіру.
3
Одна з основних перешкод покупців для переходу до більш відповідального споживання — недостатня поінформованість (що таке екологічна відповідальність і якими є її критерії). 50,4% французьких споживачів зазначають, що не володіють достатніми знаннями для вибору правильних товарів — якими вони мають бути та де їх шукати.

При цьому стиль більше не є перешкодою для покупки стійких виробів. Сьогодні клієнти брендів усвідомлюють, що відповідальна мода може задовольняти їх смакові переваги. Обсяги секонд-хенд покупок ростуть і підживлюють цю тенденцію: в 2019 році використані товари придбали 56,1% американок і 42,2% француженок.
4
Для більшості опитаних французьких споживачів екологічний модний продукт повинен бути виготовлен у Франції (80%) або Європі (46%), щоб максимально знизити негативний вплив транспортних перевезень. Перевага національного виробництва трохи нижче в Італії (65%) і Німеччини (71%).
5
Серед критеріїв, які повинні бути дотриманими для соціально відповідального виробництва, споживачі підкреслюють повагу до здоров'я і безпеки працівників — він випереджає питання, пов'язані з заробітною платою і дискримінацією людей, зайнятих в цьому секторі.
Відкритість до споживання відповідальної моди надає можливість для зростання еко-френдлі брендів. У найближчі кілька років сформується нова система, яка буде більше поважати навколишнє середовище і створювати більш безпечні умови, в яких виробляються екологічні товари.
Made on
Tilda