Вибір редакції: 5 книг вересня
Вчимося «читати» моду в мистецтві, дізнаємося про передові текстильні розробки та намагаємося зрозуміти, які відносини в моди з часом
Reading Fashion in Art
Одяг та мода займають центральне місце в нашому сприйнятті мистецтва. Вбрання розповідають історію та дають ключ до розуміння культурних вірувань тих часів, коли створювалися твори. Одяг може бути проаналізований з точки зору статусу та ідентичності, ідеалів краси, гендерних ролей, процесу глобалізації, політики та інших аспектів.

У вересні вийшла книга, яка представляє собою покрокове керівництво з аналізу одягу в мистецтві, включаючи картини, фотографії, малюнки та художні інсталяції. До видання увійшли як культові, так і менш відомі витвори мистецтва, включаючи роботи Елізабет Віже-Лебрен, Томаса Гейнсборо та Джеймса Тіссо.
I'll wear it until I'm dead
Віденський концепт-стор SONG випустив книгу-ретроспективу з промовистою назвою. На сторінках представлений архів легендарного магазину та персональна колекція його засновниці Міюн-іль Сонг.

Концепт-стор з'явився наприкінці 1990-х років і швидко став найпопулярнішим майданчиком міста для авангардної моди. У книзі представлений вінтажний та сучасний одяг Martin Margiela, Dries Van Noten, Balenciaga та інших модних домів. Унікальні твори дизайнерів були відзняті відомими fashion-фотографами, включаючи бельгійського майстра Рональда Ступса.
Smart Textiles for Designers
Ми знаходимося на порозі революції, коли перетин технологій, людського тіла та повсякденних предметів стане безшовним.

Книга «Розумний текстиль для дизайнерів» знайомить із різними якостями та властивостями, які можуть бути вбудовані, інтегровані і застосовані до тканин, а також розглядає сфери, в яких може використовуватися інтелектуальний текстиль — від охорони здоров'я до високої моди, від пожежогасіння до спортивного одягу. Також в книзі представлені інтерв'ю з провідними дизайнерами, які демонструють методи роботи з матеріалами майбутнього.
Time in Fashion
Небагато явищ втілюють поняття часу так само, як і мода, яка балансує між минулим і майбутнім.

Замість того, щоб розглядати час у загальноприйнятому сенсі слова, ця антологія досліджує три альтернативні способи роздуму про моду і час: перший — визначає сезонний характер моди як галузі, другий — розглядає дизайн одягу як безперервний процес адаптації, реконструкції та рекомбінації мотивів, в якому ностальгія та відродження грають свою роль, а третій — трактує «уяву» моди, її здатність створювати альтернативну історію, ставлячи собі питання «а що, якщо?».
Costume and Fashion
Нове видання книги охоплює цілі століття — від винаходу голки близько 40 000 років тому до наших днів, від ткачів епохи неоліту до найвідоміших імен в індустрії моди.

«Костюм і мода» досліджує форми та матеріали, використовувані в моді протягом століть, основні мотиви моди та способи використання одягу для захисту, вираження ідентичності, залучення уваги або впливу на інших.

У новому виданні з'явилася дискусія про основні політичні зрушення в індустрії моди, в якій підкреслюється, як вона відреагувала на проблеми, пов'язані з расизмом і сексизмом, правами ЛГБТКІА, усвідомленням психічного здоров'я, тілесною та віковою різноманітністю та глобальною стійкістю.

Вивчаємо взаємодію моди з мистецтвом, цифровими технологіями та економікою

Українська дизайнерка про життя бренду під час і після локдауну

Made on
Tilda