У Києві відбудеться виставка художниці Соні Делоне
15 листопада в Set Art Space відкриється виставка «Ритм кольору», присвячена французькій художниці-абстракціоністці українського походження Соні Делоне, яка поєднувала живопис, поезію, дизайн і театр для створення універсальної форми мистецтва
У першій частині виставки відвідувачі побачать дві графічні роботи Соні, які зберігаються в Національному художньому музеї України, а також вінтажні плакати, книги та її переписку з близькими. У другій частині будуть представлені роботи сучасних українських художників — спадкоємців творчого підходу Делоне. У проекті беруть участь Яся та Леся Хоменко, Маша Рева, Оксана Левченя, Флоріан Юр'єв і Єва Тулуа.
Соня Делоне
Знакова художниця XX століття
Соня Делоне зайняла одне з провідних місць у формуванні абстрактного живопису і стала першою жінкою-художницею, яка удостоїлася прижиттєвої персональної виставки в Луврі. Разом зі своїм чоловіком художником Робером Делоне вона придумала симультанізм (або орфизм) — напрям абстрактного мистецтва, яке базується на поєднанні колірних ритмів.

Костюм Клеопатри для постановки "Руських сезонів" Дягілєва
Соня працювала над симультанними предметами інтер'єру та аксесуарами, розробляла проекти неонової реклами для публічних просторів, а також займалася дизайном одягу, зокрема, відкрила власну майстерню по друку на тканині, де виготовляла текстиль з унікальними симультанними принтами. На прохання хореографа Сергія Дягілєва вона створила костюми до балету «Клеопатра», потім зробила декорації до постановок «Повітряне серце» і «Вечір колючого серця» дадаїста Трістана Тцара, а пізніше — костюми для фільмів «Маленький парижанин» і «Запаморочення».

Делоне стояла біля витоків абстрактної геометричної орнаментації в текстилі та вплинула на її подальший розвиток.
Модний будинок Sonia
У 1920-х роках Соня відкрила власний бутик одягу, в якому представляла речі, натхненні своїми художніми роботами, і навіть зареєструвала торгову марку Simultané у Франції та США. У відповідь на надмірну ошатність пануючого стилю ар-нуво вона створювала футуристичні, але водночас прості за кроєм та декором жіночі вбрання без всюдисущих пір'я та бісеру: мінімалістичні пальто та спідниці прямого крою з геометричними принтами. Робер Делоне говорив, що його дружина створює речі, орієнтуючись на епоху, яка тільки має настати — її симультанна мода відображає сучасне мистецтво і архітектуру, стрімкий ергономічний дизайн автомобілів і літаків.

Делоне свторювала текстиль для Шанель, Жанни Ланвен, Жака Хейма, амстердамського бутика Metz & Co та лондонського універмагу Liberty. У 1925 році ілюстрація однієї з моделей Соні з'явилася на обкладинці Vogue.
Цитати робіт Соні Делоне: Dsquared² и Junya Watanabe
Виставка «Ритм кольору» в арт-просторі Set триватиме до 15 грудня.
Made on
Tilda