Процес виробництва модного продукту — нове натхнення для індустрії
Споживачі вимагають відкритості від брендів
Моду нерідко звинувачують у безвідповідальному ставленні до навколишнього середовища та стимулюванні надмірного споживання. І незалежно від того, наскільки обгрунтована критика, вона спонукає клієнтів вимагати від модних брендів все більшої прозорості.

Сьогодні покупцям недостатньо знати, з яких матеріалів і в яких країнах виготовляються їхні одяг, взуття, аксесуари та косметика.
Їх цікавлять факти, які не поміщаються на звичних бирках
Вони ставлять питання щодо вирощування волокна, методів фарбування тканини, умов праці співробітників фабрик і ланцюжків поставок. Тому компанії, які готові ділитися своїми виробничими процесами, будуть вигравати у брендів із закритою політикою.
adidas
«З часів промислової революції в Англії текстильна промисловість була в центрі інновацій, знаючи, як визначати тенденції та активно реагувати на новий світ, який перейшов від переважно ремісничого та аграрного суспільства до промислово-комерційного», — відзначають в Première Vision Paris. І сьогодні ми переживаємо схожий період, але з іншими проблемами та викликами, коли пріоритетом є екологічний, гуманітарний, соціальний, цифровий і економічний перехід.

Індустрія моди зосереджується на інноваціях в області матеріалів, штучного інтелекту та 3D-технологій, паралельно намагаючись повернути собі художню цінність.
Iris van Herpen
Процес створення модного продукту віднаходить самоцінність і красу
Музичний стукіт ткацьких верстатів, свист пару в фарбувальних цехах, рух рук фермерів, які працюють на полях, зосереджений погляд вчених у лабораторіях — у всьому цьому розкривається краса виробництва, яка приваблює споживачів і модне ком'юніті. Не продукти та вже навіть не історії, а саме емоції — це те, чого потребують споживачі сьогодні.
Разом з тим під час пандемії посилився інтерес до всього, що відбувається на місцевому рівні. І як ми писали раніше, з'явилися нові можливості для розвитку локального виробництва та відродження традиційних ремесел.

Мода — та сфера, яка першою реагує на зміни, адже вони і є її суттю. Тому підтримка соціальних, естетичних і функціональних змін має першорядне значення. Прийшов час відповідати цінностям і пріоритетам завтрашнього світу, де екологічність, персоналізація, технологічність і творчість виходять на перший план.

За підтримки Українського культурного фонду

Команда UFEG розповіла про роботу над проектом

Made on
Tilda