Що зміниться в економіці, споживчій поведінці та системі моди після пандемії
Вийшов оновлений прогноз The State of Fashion 2020
Щорічно видання Business of Fashion і консалтингова компанія McKinsey & Company публікують доповідь, прогнозуючи розвиток індустрії моди. Але в цьому році світова епідемія коронавірусу внесла свої корективи, тому аналітики представили оновлений звіт.
Як перебудувати систему, яка більше не працює?
У грудні 2019 року експерти очікували, що в 2020-му відбудеться падіння продажів і не всі компанії зможуть впоратися зі зростаючим тиском. Сьогодні прогнози ще більш невтішні: спалах Covid-19 може призвести до найбільшого економічного спаду з часів Другої світової війни, торкнувшись кожного сектору, однак мода особливо вразлива.

З січня по 24 березня 2020 року продажі одягу та предметів розкоші знизилися майже на 40% — це набагато більш різке зменшення кількості, ніж по фондовому ринку в цілому.
За оцінками BoF і McKinsey & Company, в 2020-му дохід світової fashion-індутріі скоротиться на 27-30% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, і, можливо, галузь зможе відновити позитивне зростання від 2 до 4% в 2021-му. При цьому найважче доведеться люксу: спад сегмента в цьому році може скласти 35-39%. Багато компаній можуть збанкрутувати протягом 12-18 місяців.
Пандемія завдала удар і по мас-маркет брендам: вони закрили свої магазини, а онлайн-продажі знизилися на 5-20% по всій Європі, 30-40% — у США та 15-25% — у Китаї. Zara, H&M, Mango, Marks & Spencer та інші марки затримують оплату за зшитий одяг на невизначений термін. Якщо працівники швейних фабрик в Бангладеші, Індії, Камбоджі, Гондурасі та Ефіопії, в яких діють вкрай слабкі системи охорони здоров'я, залишаться без зарплат, їм загрожує голод і захворювання.

Поширення коронавірусу прискорило глобальні зміни, які чекали індустрію в недалекому майбутньому, та ще більш актуалізувало колаборації — жодна компанія не зможе впоратися з пандемією та її наслідками поодинці: час ділитися даними, стратегіями та ідеями.
5 оновлень у прогнозі The State of Fashion 2020
Інстинкти виживання
Після епідемії Covid-19 відновитися зможуть ті компанії, які будуть вживати сміливі та швидкі заходи для стабілізації свого основного бізнесу, та тільки потім будуть шукати нові ринки та можливості зростання в індустрії, яка переживає кардинальну трансформацію.
01
«Знижкове» мислення
Ритейлери роками формували культуру придбання товарів зі знижками. Але в кризовий період ситуація погіршується: бренди лояльно ставляться до своїх клієнтів, знижують ціни собі в збиток, і покупці звикають до постійних розпродажів (а деякі просто не можуть дозволити собі придбати товар за повною вартістю). Марки повинні знайти способи повернути собі цінність і прихильність клієнтів.
02
Діджиталізація
Соціальне дистанціювання підкреслило важливість цифрових каналів: завдяки соцмережам, діджитал-продуктам і послугам життя триває онлайн. Споживачі вимагають більше і більше від цифрового простору, тому бренди повинні задовольняти цей попит, щоб залишитися на плаву після самоізоляції.
03
Дарвінський відбір
Криза витіснить слабких, підбадьорить сильних і прискорить спад компаній, які зіткнулися з проблемами ще до пандемії та стояли на порозі банкрутства або поглинання конгломератами. Щоб забезпечити своє майбутнє, компанії повинні адаптуватися до нових умов ринку, оцінюючи можливості продажу і придбання, щоб закріпити своє становище.
04
Інновації
Щоб впоратися з наслідками пандемії та адаптуватися до економічних і споживчим зрушень, бренди повинні впроваджувати нові інструменти та стратегії в ланцюзі створення вартості. Бізнес-моделі вимагають радикальних і стійких змін.
05
Повний звіт The State of Fashion 2020: Coronavirus Update доступний на BoF.
Made on
Tilda