Чи може нарівні з haute couture існувати thought couture?
Цим питанням задався цифровий будинок моди The Fabricant, який провів перший в світі аукціон цифрового одягу
У колаборації з лондонським стартапом FavourUp і художницею Джоаною Яковською він створив віртуальне плаття Iridescence, яке було продано за $9 500. Історична для fashion-індустрії подія відбулася 11 травня 2019 року на благодійному аукціоні для Фонду мистецтва та блокчейна (The Foundation for Art and Blockchain) в рамках Ethereal Summit.
«Але що, якщо одяг, який ви створюєте, існує поза ідей і правил, встановлених в XIX столітті? Що робити, якщо ви приділяєте таку ж підвищену увагу деталям, співпрацюєте з кращими (цифровими) майстрами та однаково поважаєте свій продукт, яким є дані? » — пише The Fabricant в своєму блозі та підкреслює, що команда діджитал-будинку робить одяг з такою ж відданістю ремеслу, як і інші дизайнери, одночасно досліджуючи творчі можливості, необмежені фізичним світом. При цьому віртуальний одяг не споживає природні ресурси та не шкодить тваринам. The Fabricant створює одяг, використовуючи біти та байти, а замість розкрійних і швейних столів в майстерні проекту встановлені екрани з високою роздільною здатністю.
Instagram / the_fab_ric_ant
Чи може будинок цифрової моди коли-небудь стати haute couture або прийшов час для нового визначення? Чи втупили ми в еру thought couture, яка, як і думка, буде існувати за межами фізичного світу?
Made on
Tilda