Від біоаксесуарів до масок, що блокують Face ID, — 10 випускників UFEG презентували образи на Ukrainian Fashion Week
Молоді дизайнери демонструють інновації на головному подіумі країни
Випускники Fashion Design School при Ukrainian Fashion Education Group знову показали груповий проєкт на Українському тижні моди.

Шоу розпочалося з блоку Cyber Angels, присвяченого поєднанню духовного начала і технологічного прогресу в людині 21 століття. Створюючи образи, які в прямому сенсі слова засвітилися на подіумі, молоді дизайнери розмірковували про те, ким є людина сьогодні, коли віртуальний світ перемежовується з фізичним, а людські істоти мають цифрові ідентичності та вільно перетинають кордони кіберпростору. Костюми з крилами доповнили маски випускниці UFEG Марії Руденко, надруковані на 3D-принтері, що блокують розпізнавання обличчя.
Дизайнерка Олена Гришина показала футуристичні вбрання з крилами в естетиці кіберпанку. Важливим елементом костюмів стала захисна маска «Мотанка». Традиційно лялька-оберіг не має обличчя, замість нього вишивають хрест, який символізує гармонію душі і тіла. Одночасно Олена уявляє цей аксесуар окулярами віртуальної реальності, що передають інформацію людині прийдешнього дня.
Надихаючись біоморфною архітектурою з обтікаючими формами, Юлія Орлова створила об'ємні образи зі світловідбивної тканини.
Звертаючись до готики, свого улюбленого стилю архітектури, Олександр Терентьєв розмірковував про те, як показати людську основу назовні, зробивши це не відштовхуючим і лякаючим, а естетичним. Так, лінії на першому костюмі відбивають венозну систему людини.
Катерина Сірик презентувала сукню, що могла б стати капсулою для польоту в космос. Конструкція образа, натхненного формами корабля Crew Dragon компанії SpaceX, імітує корпус, сопла і крила літального апарату, а голографічні тканини надають йому неземного блиску. Другий костюм міг би знадобитися для пересування по Іншій Землі. Сфера з киснем дозволяє людині дихати, а маленький оазис живої природи в крихітній ножній сумочці — трепетне нагадування про справжній дім.
У своїй роботі Анастасія Чемерченко аналізувала, як звичний образ ангела з білосніжними крилами і благими намірами почав змінюватися разом з приходом епохи кібернетизації, покликаної подолати обмеження людського тіла. Зокрема, Анастасія згадує героїв сучасного кінематографа і літератури — людей зі суперсилами, які постають в більш агресивному вигляді.
В кожному образі Нати Кревської можна побачити вигаданий символ, що трансформуються від костюма до костюма, — це Корінь Життя, який символізує заземлення — зв'язок з землею, почуття опори та вміння балансувати між кіберпростором і навколишньою природою. Виділений хребець звертає увагу на важливість цієї частини тіла, яка є основою всього організму людини.

В один костюм Ната імплементувала справжні сонячні батареї, а спідниця іншого образу натхненна шинами Goodyear Oxygene, які очищають повітря за допомогою моху. Дизайнерка демонструє ідею використання фільтрів повітря в одязі майбутнього.
Яна Данюк бачить кіберангела невагомою напівпрозорою істотою, яка володіє людським теплом і неймовірною ментальної силою, що перевершує фізичну. Костюми дизайнерки навіяні текстильними скульптурами японської художниці з Массачусетса Маріко Кусумото та персонажами серії робіт Beyond Human американського митця Крістофера Паріано.
«В епоху тотальної цифровізації особливо важливо не відриватися від природи», — впевнена Юлія Мезіна. Саме тому дизайнерка обрала білий колір, адже він символізує чистоту і безтурботність. Але водночас ми живемо в бетонних джунглях, тому архітектурні форми так само вплинули на дизайн, проявивши себе у формі квадрата і кола, які перегукуються на обох сукнях.
Роздуми Марії Сопіної про концепцію поліпшеної людини втілилися у вбраннях зі шкіри та органзи, натхненні архітектурою майбутнього, будовою космічних кораблів і ангелоідністю.
У другій частині показу гості Ukrainian Fashion Week побачили образи в концепції Roots of the Future.

UFEG продовжує плідну співпрацю з українською лабораторією S.Lab. Минулого сезону Ukrainian Fashion Week випускники школи вже презентували арт-об'єкти з міко-матеріалу, який створюється в лабораторних умовах з двох компонентів — грибного міцелію та технічних конопель. Тепер вчені та дизайнери досягли нових результатів шляхом експериментів: виростили міцелій на використаних мішках для кави з натурального джуту і створили з нього аксесуари. Цей 100% біорозкладний матеріал став новим кроком у розвитку стійкої моди, оскільки він є альтернативою пластику та іншим шкідливим для планети матеріалам.
Партнерами шоу виступила міжнародна модельна агенція Voce Management Ltd, яка має штаб-квартири в Парижі, Лондоні та Стамбулі і наразі відкриває представництво в Україні.

Українські fashion-проєкти об'єдналися в міжнародній колаборації з фотографом із Дубая

Blur поспілкувався з провідною українською художницею з костюмів

Made on
Tilda