Український інститут історії моди: натхнення спадщиною
Перший в країні інтерактивний центр історичного та сучасного одягу
Ukrainian Institute of Fashion History був створений за підтримки Фонду родини Загорій, аби зберігати мистецькі артефакти та демонструвати українську моду різних історичних епох: одяг, аксесуари, взірці тканин, вишивок, текстилю, а також фотокартки, малюнки та ескізи, які дозволяють відтворити точну картину розвитку основних модних тенденцій.

Діяльність Інституту покликана надихати нове покоління креативних людей різноманітними проектами, тимчасовими виставками та освітніми заходами у сфері моди. UIFH об'єднав дизайнерів, науковців, реконструкторів, майстрів, дослідників, художників та колекціонерів.
Одним з найуспішніших проектів, створених за участю Українського інституту історії моди, став цикл коротких відео «Спадок» виробництва FILM.UA Group. Проект отримав нагороду Golden Remi Awards на 51-му міжнародному кінофестивалі WorldFest Houston у категорії Ethnic/Cultura.

«Спадок» демонструє національні костюми та цілісні образи українських жінок XIX-ХХ століття в залежності від віку, соціальної приналежності та історико-культурної області проживання. Ідея створення відео народилася завдяки співробітництву компанії FILM.UA, української співачки Росави, її чоловіка режисера та оператора Олексія Гуза та Українського інституту історії моди.

Першими глядачами етно-проекту стали відвідувачі фан-зони пісеного конкурсу Євробачення-2017, що відбувався у Києві завдяки перемозі української співачки Джамали. Незабаром атмосферні відео з'явилися і на екранах швидкісних поїздів «Інтерсіті +».
Перед тим як представити цикл відео «Спадок», у 2016 році Український інститут історії моди створив благодійний проект «Щирі», присвячений українському народному костюму та його популяризації. Героями фото стали співачки Тіна Кароль та Анна Завальська, дизайнерки Олена Рева та Наталя Каменська, телеведучі Маша Єфросиніна, Соломія Вітвіцька, Регіна Тодоренко, Марічка Падалко та Ольга Фреймут, акторка Ада Роговцева з дочкою та онукою, призерка Олімпіади-2016 у Ріо-де-Жанейро гімнастка Ганна Різатдінова, музикант Дмитро Шуров із родиною, а також подружжя Нати Жижченко (ONUKA) та Євгенія Філатова (The Maneken).

Раніше UIFH працював над проектом «EthnoVogueUA», що створювався спеціально до Дня незалежності України та свята Покрови; показом революційного вбрання «Відважні» до Дня Героїв Небесної Сотні, а також над проектом «Витоки», який був представлений на Ukrainian Fashion Week у березені 2015 року та розповідав про український національний костюм як про невичерпне джерело ідей та натхнення.
Made on
Tilda