Взуття з синтетичного паперу: унікальні властивості матеріалу Tyvek
Кеди Unstitched Utilities виглядають як пом'ята саморобка з паперу, але, незважаючи на зовнішню крихкість, вони витримують випробування вологою, паром і хімікатами, мають стійкість до багаторазових вигинів і зберігають міцність від -75 °C до 118 °C. І це тому що вони зроблені з матеріалу Tyvek, який поєднує в собі характеристики паперу, плівки та тканини.

Fashion-бренди продовжують використовувати Tyvek для оновлення дизайну взуття: експериментують з гладкими та грубими шорсткими текстурами та зберігають білий колір для природного вигляду. Кеди та кросівки з синтетичного веганского паперу гармонують із повсякденними, спортивними та athleisure образами. Але, мабуть, головний аргумент на користь легкого та довговічного матеріалу — він піддається вторинній переробці.
Unstitched Utilities
Tyvek виготовляється з найтонших волокон поліетилену, що не сплітаються, а міцно склеюються один з одним під впливом тепла та тиску. Виходить гладкий білий аркуш, який найбільше нагадує папір. Нетканий матеріал був створений ще в 1933 році у Великобританії, але розробка була зареєстрована тільки в 1965 році американською компанією DuPont, яка стала володіти торговим найменуванням і поставляти сімейство полотен з поліетилену високої щільності. Промислове виробництво Tyvek розгорнули у квітні 1967 року.
Переваги Tyvek
Міцність і довговічність
Легкість і гнучкість
Стійкість до рідин, хімікатів і цвілі
Ізоляційні властивості
Висока непрозорість
Стабільність розмірів
Широкий температурний діапазон
(починає зморщуватися при 118 °C, температура плавлення — 135°C)
Tyvek використовують для створення взуття, аксесуарів, верхнього одягу та захисних костюмів — саме їх використовували при ліквідації наслідків аварії АЕС Фукусіма завдяки стійкості матеріалу до хімічних рідин.

Продукти, виготовлені з синтетичного паперу, можна відправляти на повторну переробку, знижуючи навантаження на навколишнє середовище. Спеціально для цього компанія DuPont навіть створила мережу фірм переробників в США та Європі.
Made on
Tilda