Канадський дизайнер Їн Гао представила «живі» сукні
Плаття-роботи реагують на навколишнє середовище
Fashion-дизайнер і професор Квебекського університету в Монреалі продовжує працювати з сенсорними технологіями і створювати інтерактивні наряди. Її останні розробки — роботизовані сукні Flowing Water ( «Плавна вода») і Standing Time ( «Час стояння»).
Dezeen
Вироби з силікону, скла і органзи реагують на зміну кольору в навколишньому середовищі, розширюючись і стискаючись, як живі, — пише онлайн-видання Dezeen. В автономний одяг вбудовані сенсори світла і кольору, а також крихітні камери, підключені до плати Raspberry Pi (комп'ютер розміром з банківську карту), які збирають інформацію про зовнішній світ. При зміні хроматичного спектра дані активують механізми та магніти, які змушують тканини рухатися.

На новий проект Їн Гао надихнув герой книги «Людина, яка прийняла дружину за капелюх» американського невролога та нейропсихолога Олівера Сакса. Книга розповідає історію колишнього моряка середнього віку Джиммі, який після травми повертається до своєї 19-річної особистості. Як і герой, який живе в двох світах, сукні дизайнера розвиваються між двома протилежними станами та постійно змінюються, реагуючи на хроматичний спектр.
Їн Гао досліджує конструкцію одягу, надихаючись змінами соціального та міського середовища. Використання сенсорних технологій дозволяє дизайнеру створювати більш поетичний та інтерактивний одяг, розглядаючи його як крихкий перехідний простір.

Їн відома численними творчими проектами: шість персональних виставок у Франції, Швейцарії та Канаді та більше ста групових виставок по всьому світу. Свій новий проект дизайнер представить на виставці Make Fashion Sense, яка пройде в швейцарському місті Базель з 16 січня по 8 березня 2020 року, а потім сукні Flowing Water і Standing Time відправляться до Національного музею Шотландії, де пробудуть з 26 червня по 20 жовтня.
Made on
Tilda